„Geros sveikatos klubas“ pakvietė mankštintis lėtinėmis ligomis sergančius pacientus

sveikatos-klubas

Osteoporoze ir reumatoidiniu artritu sergantys žmonės antrus metus iš eilės turi galimybę pagerinti savijautą nemokamose „Geros sveikatos klubo“ mankštose Vilniaus Antakalnio poliklinikoje. Visą spalio mėnesį vykstančiuose užsiėmimuose pacientai ne tik sužinos, kaip tinkamai kvėpuoti, neskausmingai judėti, pagerinti sąnarių mobilumą ir koordinaciją, bet ir išmoks sumažinti raumenų įtampą, pakoreguoti laikyseną bei eiseną. 

„Labai skatiname sergančiuosius artritu ir jų šeimos narius domėtis sveika gyvensena ir kuo daugiau judėti. Visad sakome – gyvenkim aktyviai, mąstykim pozityviai. Pastebėjome, kad tinkamai atliekama mankšta padeda įveikti stresą, pataisyti laikyseną, pagerinti kraujotaką, o taip pat suteikia optimizmo. Net santykiai šeimose pagerėja. Mūsų pacientams tai – prieinamiausia ir itin veiksminga priemonė savijautai gerinti“, – patirtimi dalijosi Aldona Rutkauskienė, Vilniaus „Artrito“ bendrijos pirmininkė.

Su ja sutinka ir Vilniaus „Bočių“ bendrijos pirmininko pavaduotoja Valentina Račkauskienė, gerai žinanti osteoporoze sergančių žmonių problemas. „Vien vaistais gydytis sunku – reguliari mankšta ir tikėjimas, kad tavo kūnui ji duoda apčiuopiamos naudos, labai padeda kovoti su liga. Be to, mankštose turime galimybę susipažinti su kitais panašaus likimo žmonėmis, tad nauda visokeriopa – ir fizinė, ir dvasinė“, – teigė ji.

Pagal Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro specialiai sudarytą programą osteoporozės ir reumatoidinio artrito kamuojamiems žmonėms mankštintis padeda  profesionalūs  kineziterapeutai. Abiems pacientų grupėms specialistai surengs po šešias mankštas, kurias vėliau rekomenduojama savarankiškai atlikti namuose.

„Geros sveikatos klubo“ sumanytojas, bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška džiaugiasi, kad mankštų nauda patikėjo ne tik gydytojai, bet ir patys pacientai. „Praėjusiais metais šios mankštos praėjo labai sėkmingai, todėl nusprendėme jas pakartoti ir šiais metais. Organizuodami mankštas lėtinėmis ligomis segantiems žmonėms siekiame, kad fizinis aktyvumas taptų kasdienybe, o tai neabejotinai pagerins jų savijautą ir gyvenimo kokybę“, – pasakojo jis.

VšĮ Antakalnio poliklinikos direktoriaus Evaldo Navicko teigimu, gavę pasiūlymą antrą kartą tapti mankštų pacientams partneriais, jie sutiko nedvejodami. „Antakalnio poliklinikoje taip pat aktyviai dirbame skatindami ligonius daugiau domėtis sveika gyvensena. Pavyzdžiui, veiklą pas mus pradėjo Senjorų klubas, kuris padės pacientams gauti daugiau informacijos apie juos dominančias ligas, gyvenimo būdą, mitybą, fizinį aktyvumą. Tikimės, kad tai padės poliklinikos pacientams mažiau gaišti laiko vizitams pas gydytojus ir daugiau dėmesio skirti judėjimui bei savo pomėgiams“, – sakė poliklinikos vadovas.

Gerų atsiliepimų sulaukusias mankštas osteoporoze, reumatoidiniu artritu ir Parkinsono liga sergantiems žmonėms „Geros sveikatos klubas“ organizavo ir 2013 m. – jose dalyvavo apie 40 pacientų.

Sveikatingumo iniciatyva „Geros sveikatos klubas“ sėkmingai veikia nuo 2012 metų. Jos dėka organizuojamos ne tik kineziterapinės mankštos poliklinikose, bet ir mankštos visuomenei įvairiuose Lietuvos miestuose. Per praėjusius kelis metus šiose mankštose dalyvavo daugiau nei 5000 Lietuvos gyventojų.

Apie „Geros sveikatos klubą“

„Geros sveikatos klubas“ – tai ilgalaikė sveikatingumo iniciatyva, ugdanti sveikos gyvensenos kultūrą įvairiose gyventojų grupėse, telkianti žmones, kurie aktyviai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Klubo veikla apima įvairias sritis – nuo švietimo apie fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą, iki profilaktinių sveikatos patikrinimų skatinimo. „Geros sveikatos klubo“ iniciatorė – tarptautinė farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“, šiais metais Nacionaliniame atsakingo verslo konkurse pelniusi „Metų bendruomeniškiausios įmonės 2013“ titulą tarptautinių įmonių kategorijoje.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.