fbpx

3 būdai išvalyti mintis ir įveikti nemigą

04 Feb 2014 --- WOMAN WITH INSOMNIA --- Image by © B. BOISSONNET / BSIP/BSIP/Corbis

© B. BOISSONNET / BSIP/BSIP/Corbis

Jeigu kamuoja nemiga ir ją aštrinantis nerimas, greičiausiai susitelkti į normalų ir įprastą gyvenimo ritmą gali būti labai sudėtinga. Kaip atsikratyti įkyrių minčių prieš miegą ir gerai išsimiegoti? Visų pirma, verta pagalvoti, kada paskutinį kartą tikrai gerai išsimiegojote ir dėl ko pradėjo kamuoti nemiga? Mes visi puikiai žinome, kaip miego trūkumas veikia ne tik mūsų išvaizdą, bet ir savijautą, todėl jeigu tokia savijauta tęsiasi ne kelias dienas, o keletą mėnesių, verta apsilankyti pas gydytoją. O štai kokiais patarimais siūlo vadovautis knygos One Second Ahead: Enhance Your Perfomance at Work with Mindfulness autoriai.

Kaip pasinaudoti melatonino privalumais

Sudėtingas neurochemikalų mišinys jūsų kūne ir smegenyse – iš kurių pats svarbiausias melatoninas yra atsakingas už miego kokybę. Jį išskiria kankorėžinė liauka, todėl mes atsipalaiduojame, tampame mieguisti ir galiausiai užmiegame. Melatoninas išskiriamas visą dieną, tiesa, piką pasiekia vakare, o labiausiai maždaug 2 valandą nakties.

Esmė ta, kad norėdami gerai išsimiegoti, turime pagauti tą melatonino bangą ir panaudoti savo tikslui. Dažnai mes stengiamės išlikti žvalūs, todėl praleidžiame progą pailsėti.

Prieš atsiguldami į lovą, atsisėskite, užmerkite akis ir leiskite kilti visoms norimoms mintimis tam, kad galėtumėte jas paleisti. Kvėpuokite ramiai ir tolygiai. Tegu jūsų kūnas ir protas atsipalaiduoja. Įkvėpkite ir paleiskite viską nuo savęs tolyn.

Atsigulkite ant nugaros. Stenkitės kvėpuoti švelniai ir atsipalaiduoti su kiekvienu iškvėpimu. Tačiau visa tai atlikite kuo ramiau, kad netaptumėte budresni.

Pamatysite, kaip pamažėle nerimas ir įtampa dingsta. Tada atsigulkite ant dešiniojo šono ir leiskite sau užmigti. Jeigu prabundate naktį, atlikite paskutinius du žingsnius.

Susitelkimas, dėmesys sau ir kitiems, kryptingumas veikia ne tik mūsų fiziologiją, protinius procesus, bet ir darbą. Iš psichologinės pusės, mokslininkai sako, kad tokia ugdymo kryptis gali sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti kraujo spaudimą, širdies ritmą, todėl žmonės geriau miega ir patiria mažiau streso.

Venkite žydros šviesos prieš miegą likus vienai valandai

Telefonas, kompiuteris, planšetė – visa tai mūsų rankose kone nevalingai atsiduria prieš pat einant miegoti. Kodėl tai yra blogai? Ne tik dėl to, kad apkrauname savo mintis nereikalinga informacija, bet verta žinoti, kad ta žydra šviesa trikdo melatonino išsiskyrimą, todėl sutrinka mūsų miego ciklas. Štai kodėl paskaitę naujienas prieš pat miegą, mes dar ilgai vartomės negalėdami pakliūti į sapnų karalystę.

Pabandykite laikytis šios paprastos taisyklės – t. y. išjungti išmaniuosius prietaisus ir laiką, likusį iki miego, skirti kitoms kasdienėms veikloms.

Atlikite namų ruošos darbus likus valandai iki miego

Šveiskite indus, vaikščiokite su šunimi lauke, klausykite muzikos, išneškite šiukšles… Tokie paprasti darbeliai padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti, kadangi įrodyta, jog pernelyg didelis susitelkimas į svarbius ir rimtus darbus yra mieguistumo ir atsipalaidavimo priešas.

Išvada: už miegamojo durų, kuris, beje, turi būti tvarkingas, jaukus, palikite visus pokalbius, visas jus jaudinančias mintis ir išmaniuosius prietaisus tam, kad tikrai gerai išsimiegotumėte.

Parengė Ji24.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.