5 prancūziški būdai pakelti moters savivertę

Pasitikėjimas savimi – moters stiprybė. Po daugybės interviu ir žurnalistinio tyrimo Prancūzijoje, žurnalistė K. D. Kallan išsiaiškino kaip prancūzėms pavyksta būti nuolat savimi pasitikinčiomis ir patenkintomis be piktnaudžiavimo kosmetika ir vizitais pas plastikos chirurgus.

PIRMAS būdas – „Slaptas sodas“

Kiekviena iš mūsų patyrėme, kad laikas nuo laiko pasijuntame tarsi „ištuštėjusios“: smulkūs rūpesčiai, kasdienybės skubėjimas ir nerimas po gabalėlį „apgraužia“ mūsų vidinį Aš. Vietoj to, kad ieškoti paguodos saldumynuose, alkoholyje ar buvusio meilužio glėbyje, patariama labai rimtai pažiūrėti į savo nuovargį.

„Slaptas sodas“ – tai vieta, kur galime atstatyti savo nepriklausomybę ir jėgas. Pavyzdžiui, tai gali būti jūsų miegamasis, kai užtraukus storas užuolaidas galima pasinerti į gilų miegą, meditaciją, užsiimti jogos pratimais arba tiesiog gulėti ir svajoti, prisimenant savo sėkmės akimirkas ir po valandos išeiti iš kambario visai kitokia eisena, pilna lengvumo ir pasitikėjimo savimi.

Tai gali būti tiesiog įdomi knyga, kurią skaitant kiekvieną dieną pasirinktoje kavinukėje, valanda vėliau grįžtumėte namo „kažkokia kitokia“, paveikta knygos istorijos ar herojų emocijų.

Nebūtina niekam pasakoti apie savo „Slaptą sodą“, tačiau pats jo egzistavimas jau suteikia dalelę paslaptingumo, stiprybės ir šarmingumo jūsų asmenybei.

ANTRAS būdas – gražūs daiktai

Ar pastebėjote tą seną įprotį ištraukti šventinius indus „svečiams“? Arba širdžiai mielus batelius – tik per šventes… kur jau ten suknelė, brangus kostiumėlis… Kuo greičiau atsikratykite šio požiūrio! Visa tai, ką naudojate kas dieną, turi kelti estetinį pasitenkinimo jausmą, tik tai didina savivertę, nes juk esate verta brangių ir gražių daiktų.

TREČIAS būdas – įkvėpti kitus savo pavyzdžiu

Nors mes dažniausiai apie tai nesusimąstom, tačiau iš tikrųjų tai turime galimybę kiekvieną dieną padaryti kažką, kas gali pakeisti kito žmogaus gyvenimą į gerą pusę. Mes galime būti pavyzdžiu, kaip galima laimingai gyventi. Pirmiausia, tai svarbu mūsų vaikams: juk puikiai žinome, kad vaikai mokosi ne iš kalbų, bet iš to, ką mato, su kuo susiduria ir kaip elgiasi ar jaučiasi tėvai, mokytojai, draugai. Taigi, norite, kad jūsų vaikai būtų laimingi? – patys tapkite laimingais žmonėmis, ir nieko daugiau daryti nereikės :)

Pradėkite nuo paprasto pasivaikščiojimo su tikslu „save parodyti ir kitų pasižiūrėti“. Leiskite sau pasibandyti naujus kvepalus artimiausioje parfumerijos parduotuvėlėje, paflirtuoti su jos savininku arba pasirausti knygų lentynose knygyne, kaimyninėje gatvėje, aptriant einamuosius šalies politikos ar ekonomikos įvykius. Tai ugdys bendruomeniškumo jausmą, leis pasidalinti savo patirtimi ir pasisemti jos iš kitų žmonių.

KETVIRTAS būdas – šlovinti savo unikalumą, individualumą

Vienintelis būdas jaustis gražiai – pripažinti ir gerbti savo nepakartojamą „aš“, proto ir širdies išraišką. Todėl svarbiausia bet kokiuose santykiuose – gyventi savo gyvenimą, būti savimi, o ne vyro, vaikų, draugų šešėlyje. Galima mylėti kitą žmogų ir netgi daug dėl jo paaukoti, įvykdyti kažką didvyriško ir dėl to jaustis labai gerai, tačiau neįmanoma nugyventi gyvenimo už kitą žmogų taip pat kaip ir kitas žmogus negali nugyventi gyvenimo už jus. Pats didžiausias mūsų poreikis – būti priimtam tokiu, koks esu. Taigi, išsaugoti savo asmenybės individualumą nesusitapatinant, nepaaukojant tik jums vienai būdingų savybių – kelias į gerą savijautą ir pasitikėjimą savimi.

PENKTAS būdas – pusiausvyra, saikas visame kame

Atsisakykite „viskas arba nieko“ bei „juoda-balta“ principo visur: maiste, aprangoje, santykiuose, meilėje… Puikus pavyzdys yra savęs ribojimas kame nors ir staigus „nutrūkimas nuo grandinės“ arba emocinis sprogimas. Siekite nuosaikumo visur. Nesivaikykite pigių blizgučių ir mėgaukitės mažu „gabalėliu juodo šokolado“ subtiliai ir iš tikrųjų.

Gerbkite kiekvieną savo gyvenimo dieną, kiekvieną akimirką ir įžiūrėkite joje galimybes jaustis geidžiama, nepakartojama, pasitikinčia savo vidine jėga ir išmintimi.

Psichoterapeutė Aurima Dilienė | aurimadiliene.com
Iliustracija: Arno Smit

Share Button

You may also like...

2 komentarai

  1. Vitalija parašė:

    Oi, patarimai patarimai….Juk kiekvienas pats žino, kas jiems komfortą sukelia.Tą ir darome.Jeigu tau gera, valgant taukus su duona,kodėl turiu mėgautis šokoladu?:)))

  2. Vitalija parašė:

    Tikrai neturite, sitas straipsnis tik ikvepimo saltinis toms, kurioms truksta ivairiu ideju kaip pasijausti geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.