Abortų aukoms atminti visoje Lietuvoje sužibs tūkstančiai žvakučių

Renkuosi_gyvybe

Spalio 29 dieną, ketvirtadienį, visos Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse pilietinė iniciatyva „Renkuosi gyvybę“ kviečia visus uždegti žvakutę dėl abortų negimusiems kūdikiams.

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo atlikta net 5231 abortas. Pasaulyje šis skaičius kiekvienais metais viršija dešimtis milijonų. Pilietinės akcijos „Renkuosi gyvybę“ viena iniciatorių, Laisvos visuomenės instituto projektų koordinatorė, Edita Gailiūtė sako, kad šis skaičius yra be galo didelis, o abortai dažnu atveju daromi ne dėl to, kad būtų apsaugoma motina, bet dėl neatsakingo ir atsainaus požiūrio į žmogaus gyvybę.

„Kviečiame visus spalio 29 dieną 19 valandą ateiti į savo miestų centrines aikštes ir pagerbti tuos, kurie neturėjo galimybės būti mūsų tarpe. Tie dešimtys tūkstančių negimusių vaikučių galėjo būti jūsų draugai ar mokytojai“, – sakė E.Gailiūtė.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2011–2014 metais kasmet atliekama maždaug po 5–6 tūkst. abortų. 2010 m. jų buvo atlikta apie 11 tūkst., 2006 m. – apie 15 tūkst. Bene didžiausias abortų skaičius Lietuvoje buvo pasiektas 1990 m. – nužudyta 50 tūkst. gyvybių.

„Nors abortų skaičius Lietuvoje ir mažėja, tačiau vis tiek tai yra tragedija. Esame Europos Sąjungos valstybė ir turime visas galimybes rūpintis savo vaikais, suteikti sąlygas augti ir užgauti kiekvienam. Negimęs vaikelis – didelis praradimas, o mūsų organizuojama akcija siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į aktualią problemą“, – tęsė E. Gailiūtė.

Prie pilietinės akcijos, kurią jau trečius metus rengia Laisvos visuomenės institutas, kasmet prisideda vis daugiau žmonių, kurie mano, kad vaiko gyvybė yra brangi ir saugotina tiek iki gimimo, tiek po jo.

Laisvos visuomenės instituto vadovė Kristina Zamarytė-Sakavičienė susirūpino, kad šiuo metu LR Seime yra svarstoma nauja Vaiko teisių pagrindų įstatymo redakcija, kur siūloma naikinti apsaugą vaikui iki jam gimstant.

„Toks įstatymo pakeitimas reikštų valstybės požiūrį, kad gimimo dieną naujas žmogus atsiranda iš nebūties, staiga pradeda egzistuoti. Tačiau iš tiesų gimęs vaikas yra tas pats žmogus, kuris iki gimimo gyveno mamos įsčiose. Nėra objektyvaus pagrindo diskriminuoti mažiausių iš mūsų. Vaikus turime pradėti saugoti nuo jų gyvenimo pradžios — dar iki gimimo”, – sakė K. Zamarytė-Sakavičienė.

Akcijos iniciatoriai sako siekiantys atkreipti dėmesį, kad norint mažinti abortų skaičių, būtina padėti besilaukiančioms moterims ir nepalikti jų vienų lemiamą akimirką.

„Abortas – tai ne tik negimusio vaiko gyvybės nutraukimas. Moksliniai tyrimai rodo, kad abortas daro didelę žalą ir mamos fizinei bei psichinei sveikatai. Tad padėdami mamai, mes saugome vaiko gyvybę, o gindami negimusį kūdikį, mes saugome moterį“, – kalbėjo K. Zamarytė-Sakavičienė.

Daugiau informacijos apie pilietinę akciją – interneto svetainėje www.gyvybe.lt.

Share Button

You may also like...

6 komentarai

 1. Enrika parašė:

  Moters kūnas yra jos kūnas, todėl tik jei spręsti ką su juo daryti, liepiate gimdyti, kraunate visą atsakomybę tik moterims, o vaikai ne iš šventos dvasios atsiranda… Lengva pasakyti skaičių, o ar žinote kiekvieną priežastį dėl ko buvo priimtas toks sprendimas? Manote,jis buvo lengvas ir atsainus? Manote, lengva būti moterimi? Tiesa ta, kad ne visi vyrai linkę prisiimti atsakomybę, valstybė taipogi neskuba gerinti busimų mamų sąlygų, stiprinti finansinę padėti, kuria tikrai ne visos turi, darbdaviams esi galvos skausmas, nes:,, vaikas juk sirgs, reikės prižiūrėti, imsi biuletenį, negalėsi dirbti\“, sunku rasti darbą jau vien todėl, kad esi jauna, nors neplanuoji turėti dar nei vaikų, nei šeimos,bet…:,,juk tu jauna, turėsi vaikų\“. Gal turėsiu, o gal ne, tai yra kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas, todėl jų turėti ar neturėti yra žmogaus laisvė.Čia, matau, svarbiausias skaičius, ne žmogus, ne priežastys kodėl tai vyksta, matote pasekmes, o visas priežastis žinote? Manau nuo to reikėtų ir pradėti… Žinau ką reiškia būti nelauktu ir neplanuotu vaiku, vieniems pasiseka-juos myli, kitų ne…Manau,verta pagalvoti apie tą gyvybė ne tik kaip apie skaičių, bet ir apie jo būsimo gyvenimo kokybę. Sakykite, ką norite,galvokite ką norite, vaikai-viso gyvenimo investicija, ne žaislai kuriuos kai pabos galėsi padėti į lentyną, jie ne oru gyvi, o šių dienų sąlygos juos gimdymui ir auginimui tikrai ne šilkinės. Puiku jei planuota, laukta, nori šeimos, o ką daryti kai lieki viena, esi jauna, darbo nėra, nėra palaikymo iš šeimos.Ne visų žmonių gyvenimo tikslai ir vertybės sutampa ir nemanykite, kad tiesa tik viena ir ji teisingiausia, kiek žmonių tiek pasaulių ir dar daugiau. Todėl gal pradėkit nuo priežasčių, o ne nuo kaltinimų ir pasekmių, čia nėra vienos atsakingos pusės, ir ne jūs nepasirūpinsit visais tais 5300 po gimimo:,,juk tai tavo vaikas,pati ir rūpinkis\“.

 2. laima parašė:

  Labai teisingai parašė Enrika. Be to, pasirūpinkit, padėkit augti tiems, kurie jau išvydo šį pasaulį ir kasdien kenčia alkį,šaltį, alkoholio tvaiką. Lietuvoje moterims gyvenimo sąlygos nepalankios, o tuo labiau auginti vaikus. Visa atsakomybė sukelta ant moters pečių. Taip, kad mielieji, atsibuskit ir pradėkit nuo kito galo.

 3. Moteris parašė:

  Enrika 100% teisi.
  Paskaicius straipsni man far kilo klausimas kiek paliktu busimu mamu nusizude, kodel nepateikia tokios statistikos.kodel nera statistikos kiek gyvybiu uzsimezge po prievartos aktu, ar butu ta gyvybe mylima?145
  O valdzia kaup visada nuo kito galo sprendimus priimineja „drausti, drausti ir dar drausti“. Geriau alternatyva pasiulytu. Kaimyninej Lenkijoj abortai uzdrausti,bet yra iteisinta sterializacija. Tai alternatyva neuzsimegsti gyvybei, tada nereikes jos nutraukti.

 4. Enrika parašė:

  Reikia susitaikyti su tuo, kad žmogus turi pasirinkimo laisvę, ar Jūs nenorėtumėte jos turėti? O kas būtų jei pasakytu, kad tu privalai, nes tu neturi pasirinkimo teisės, neturi teisės į savo kūną? Pajuskite ką turi pajusti moteris verčiama išsižadėti savo kūno, išsižadėti savo sprendimo. Aš suprantu, kad jei tai neplanuotai atsitiko, kad nežino kaip pasielgti būtų geriausia, ar tas sprendimas atneš džiaugsmo,skausmo, gailėsimės to vėliau ar ne, bet pripažinkit ir tokį dalyką, kad ne visos moterys jei gimdą turi tai ir motiniškais inkstininkais apdovanotos, ne visos nori turėti vaikų, tai lygiai toks pats pasirinkimas kaip ir jų turėti,moteris ne konvejeris esantis šiame pasaulyje tik skaičių didinti, jos asmenybės, turi sielą, gyvenimą, vertybes, tikslus, vienoms jų yra šeima, kitoms pvz.karjera, savęs ir pasaulio pažinimas, jei žmogus randa prasmę tame kuo jis gyvena, ar tai šeima ar jo darbas kurį dievina, tai tebunie tai jo gyvenimas, jo pasirinkimas . Išprievartavimų skaičius realus net nėra žinomas, tikrai ne visos aukos pasisako apie tai teisėsaugai, pamenu atveji prieš kelioliką metų jauna išprievartauta 16 metų mergina pasidarė sau abortą virbalu nes nenorėjo nešioti savo prievartautojo vaiko, bet neturėjo pinigų abortui, manote taip šiais laikais atsitikti negali??? Garantuoju taip yra, o manote ji ir jos vaikas būtų labai laimingi?. O šie skaičiai, už jų slypi kur kas daugiau nei patys norite matyti,ne protesto akcijas reikia rengti, o išanalizuoti kiekvieną aspektą ir priežastį kodėl tai vyksta, o ne išsigąsti skaičiaus ir pasakyti: ,,viskas, draudžiam“. Taip sukelsite tik dar daugiau neigiamų pasekmių, nelegalių abortų kurie ne visada sėkmingai baigiasi, galų gale savižudybių skaičius kils… Mes visi esame gyvybės, tie kurie buvo, yra, ar bus šiame gyvenime. Moterimi šiais laikais būti sunku, nes turi dirbti, turi save išlaikyti, turi būti sėkminga, turi kurti šeimą,gimdyti vaikus, turi būti protinga, graži…Sakysite ne, nėra tokio spaudimo? Pagyvenkit šių dienų pasaulyje iš moters pozicijų, o tada kalbėkit… Dar kartą kartoju, pripažinkite tokį dalyką, kad vaikų neturėti ir nenorėti, yra toks pat pasirinkimas kaip ir jų norėti ir turėti.

 5. Enrika parašė:

  O tos kurios vaikų turėti negali,manau tikrai norėtumėte kad bent vienu iš šių skaičių būtų mažiau… Palinkėsiu žinoma to ko trokštate savo gyvenime-vaikų, bet supraskite ir kitas moteris, kad ne visos turi gyventi pagal Jūsų pasaulio suvokimą, tai kiekvienos moters asmeninė laisvė ir pasirinkimas, o ne žmogžudystė. Nueikite į kūdikių namus, kuriuose daugumą kūdikių dabar yra ten, nes buvo neplanuoti, nenorimi… Pažvelkite į to kūdikio veidą ir paklauskite savęs, ar jo gyvybė yra mažiau vertinga, ar jis mažiau nusipelnė meilės ir namų, tėvų, nes gyvybę jam suteikėte ne Jūs ? Atsakykite sau į šį klausimą, paimkite kūdikį ant rankų ir labai gerai pagalvokite…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.