Aklas pasimatymas

10


Iliustracija: Jamie Street / Unsplash

Vienas jūreivis susirašinėjo su moterimi kurios niekada nematė. Tik žinojo, kad ji vardu Rožė. Susirašinėjimas truko jau 3 metus. Skaitydamas jos laiškus ir atrašinėdamas jaunuolis suprato, kad nebegali be jos laiškų gyventi. Taip nė patys nepajuto, kaip pamilo viens kitą,  visai to nesuprasdami.

Kai artėjo jo tarnybos pabaiga, jie sutarė, kad susitiks centrinėje stotyje, penktą valandą. Ji parašė, kad į atlapą bus įsisegusi raudoną rožę. Toks turėjo būti jų pirmas pasimatymas.

Jūreivis susimąstė: jis niekada nematė Rožės nuotraukos. Jis nežino kiek jai metų, nežino apskritai ar ji simpatiška ar bjauri, liekna ar apkūni.

Jaunuolis atėjo į stotį, laikrodis išmušė penkias ir ji pasirodė. Moteris su raudona rože atlape. Jai buvo apie šešiasdešimt. Jūreivis galėjo apsisukti ir eiti sau, bet to nepadarė. Ši moteris rašė jam visus tris metus, kol jis buvo jūroje, sveikino jį su šventėmis ir visaip palaikė. Ji to nenusipelnė. Ir jis nuėjo link jos, ištiesė ranką, prisistatė.

O moteris pasakė jūreiviui, kad jis apsiriko, kad tikroji Rožė stovi jam už nugaros. Jis apsigręžė ir ją išvydo. Tai buvo maždaug jo vienmetė, gražuolė. Pagyvenusi ponia paaiškino, jog Rožė jos paprašė įsisegti gėlę. Jos buvo susitarusios, kad jei jūreivis apsisuks ir nė neprieis, viskas baigta iškart, o jei jis prieitų, pagyvenusi dama parodys jam tikrąją Rožę ir viską paaiškins.

Dalintis:

10 COMMENTS

  1. “Jos buvo susitarusios, kad jei jūreivis apsisuks ir nė neprieis…” Jam nereikėjo nei su ja į pasimatymą eit, nei miegot. Bet apsisukt ir neprieit būtų tikrai nagarbingas poelgis.

    • O tokių net nepasilabinančių apstu ir jie jaučiasi teisūs.
      Manau, jie nekultūringi ir nėra reikalo dėl jų sukti galvos. Nenusipelno jie.

  2. Aš čia įžvelgiu ir kitą aspektą, dėl kurio tos dvi moterys taip pasielgė. Tikroji rožė galbūt norėjo įsitikinti, ar jūreivis mylės ją ne tik jauną ir gražią, bet ir seną. :)

  3. Arba dar galėjo būti ir taip, kad Rožė norėjo patikrinti, ar jūreiviui svarbesnė išorė ar vidus. Juk visus tuos tris metus jis bendravo su jos vidumi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here