Amžinas lyčių karas arba meilės kalba

3

Intelektualioms moterims dažnai būdinga tam tikra bendravimo ypatybė. Jos visuomet stengiasi nurodyti kitų klaidas, jų kritikai dažnai būdingos nemalonios asmeninės gaidelės, ir vis dėlto jos nori, kad jas laikytų objektyviomis.

Paprastai vyrams tai sugadina nuotaiką, ypač jei ši kritika, kaip neretai būna, nukreipta į silpniausiąją vietą, kurios, siekiant vaisingos diskusijos, geriau derėtų neliesti.

Tačiau tuo ir ypatingas moteriškas intelektas: jis labiau ieško ne diskusijos produktyvumo, o silpnų vietų, kad galėtų už jų užsikabinti ir sutrikdyti vyrą.

Priversti vyriškį siekti pranašumo ir tokiu būdu tapti vertu pasigėrėjimo – tai toli gražu ne visada sąmoningas ketinimas, o greičiau nesąmoningas tikslas.

Vyras paprastai nepastebi, kad jį mėginama įsprausti į didvyrio vaidmenį, ir taip susierzina dėl kandžių moters pastabų, jog ateityje stengiasi verčiau jos vengti.

Galų gale jai belieka tenkintis tokiu vyru, kuris nuo pat pradžių jai nusileidžia ir todėl nekelia jokio susižavėjimo.

Parengta pagal:
Carl Gustav Jung (2012). Santykiai tarp Aš ir pasąmonės. Du traktatai apie analitinę psichologiją. Vilnius: Margi raštai. 200-201 p.
Iliustracija: C_Scott / pixabay

Dalintis:

3 COMMENTS

  1. joptvairoges…Tiksliai apie manne….man nusileidzia bet gal geriau nekalbeti ko nereikia nei buti su nepatruakliu…vargas man ir tiek su tuo intelektu

  2. “Tačiau tuo ir ypatingas moteriškas intelektas: jis labiau ieško ne diskusijos produktyvumo, o silpnų vietų, kad galėtų už jų užsikabinti ir sutrikdyti vyrą.” Tai taip išeina, kad manipuliuoja mylimu žmogum, kad pasiektų pasigėrėjimą… Žiaurios tos moterys.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here