Apie taikias protesto formas

Europos kino teatruose šį rudenį pradedamą rodyti režisieriaus Arash T. Riahi dokumentinį filmą apie taikius protestus ir civilinį nepaklusnumą galės pamatyti ir vilniečiai. Šį penktadienį, rugsėjo 19 d., Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos „Krizė kine ir vizualinėse medijose“ (angl. „Crisis in Film and Visual Media“) metu įvyks filmo peržiūra ir diskusija su jo režisieriumi, daugiau nei 50 apdovanojimų už savo filmus pelniusiu, Arash T. Riahi.

protestas„Everyday Rebellion“ – tai susikertančių medijų projektas ir dokumentinis filmas, skirtas susipažinti ir viešinti kūrybiškas taikaus protesto ir civilinio nepaklusnumo formas, kurios vis dažniau naudojamos įvairiose pasaulio šalyse siekiant pokyčių. Filme užfiksuoti vaizdai iš Ukrainoje, Irane, Sirijoje, Egipte, Serbijoje, Jungtinėje Karalystė ir JAV pastaraisiais metais vykusių taikių protestų.

Filmo režisierius teigia, kad nors šiose šalyse vykstančių sukilimų priežastys yra skirtingos, bet kūrybiškas požiūris į taikaus protesto galimybes yra panašus. Anot Arash T. Riahi, tokių protestuotojų metodai išmanūs, juokingi, kartais provokuojantys. Protestuotojai tiki, kad taikūs protestai neša daugiau naudos nei smurto naudojimas; jų įsitikinimą sustiprina ir tyrimai, kuriais įrodyta, kad taiki protesto forma yra kur kas efektyvesnė ir sėkmingesnė nei smurtinė.

Filmo kūrėjai – broliai Arash T. Riahi ir Arman T. Riahi – gimę Irane, gyvena Austrijoje. Filmą pristatysiantis režisierius, scenaristas, prodiuseris Arash T. Riahi yra kino gamybos įmonės „Golden Girls Filmproduktion“ įkūrėjas. Jo filmai „The Souvenirs of Mr. X”, „Exile Family Movie”, „Mississsippi” & „For a moment, freedom” yra laimėję daugiau nei 50 tarptautinių apdovanojimų.

Naujausias jo filmas „Everyday Rebellion“ jau dalyvavo 45 festivaliuose, yra pelnęs 8 apdovanojimus. Filmo anonsas: http://vimeo.com/100702579. Daugiau informacijos apie projektą ir filmą: http://www.everydayrebellion.net/.

Tarptautinės konferencijos „Krizė kine ir vizualinėse medijose“ organizatorius – Vilniaus universiteto Kūrybinių medijų institutas (informaciją apie konferenciją rasite http://www.filmconference.kf.vu.lt/)

Arash T. Riahi filmo pristatymą renginyje parėmė „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius ir Lietuvos kino centras.

Filmo seansas įvyks rugsėjo 19 d., 17:15 val. Šiuolaikinio meno centro kino salėje (Vokiečių g. 2, Vilnius). Po filmo vyks diskusija ir klausimų atsakymų sesija su režisieriumi.  Renginys nemokamas.

Žiniasklaidos atstovų, pageidaujančių interviu su režisieriumi, prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.

Daugiau informacijos apie filmo pristatymą

Eglė Makuškaitė
Lietuvos kino centras
Tel.: +370 5 213 37 26 │ Mob.: +370 6 0983 203 │ e.makuskaite@lkc.lt │www.lkc.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.