fbpx

Apklausa atskleidė, kam lietuviai naudoja internetą telefone

Internetas telefone_201410

Nors mobiliuoju internetu telefone naudojasi net 40 proc. Lietuvos gyventojų ir daugiau kaip pusė iš jų telefone naršo kasdien, tik 24 proc. vartotojų telefoną naudoja kaip darbo įrankį. Didžioji dalis vartotojų internetą telefone naudoja informacijos paieškai ir pramogoms – skaito naujienas, susirašinėja ir bendrauja socialiniuose tinkluose, klausosi muzikos ar žaidžia. Tokius mobiliojo interneto naudojimo ypatumus atskleidė apklausa*, kurią „Omnitel“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė SIC*.

Telefone dažniausiai naršo jauni, 16-32 metų amžiaus žmonės (81 proc.), daugelis iš kurių turi aukštąjį išsilavinimą ir gyvena Vilniuje. 65 proc. interneto telefone naudotojų sako bent kartą per savaitę naršantys ieškodami informacijos, 54 proc. reguliariai naudojasi socialiniais tinklais, taip pat daugiau nei pusė naudotojų skaito telefone naujienų portalus ar rašo asmeninius elektroninius laiškus. Apklausa atskleidė, kad jau 45 proc. interneto telefone naudotojų renkasi telefonus klausytis muzikos.

„Tyrimas patvirtino, kad jaunoji karta jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be visur ir visada esančių prie interneto prisijungiančių mobiliųjų įrenginių. Lietuvoje veikia puikiai išplėtotas 3G tinklas, „Omnitel“ 4G LTE tinklas prieinamas daugiau kaip 65 proc. gyventojų, o duomenų perdavimo srautai mūsų tinkle kasmet išauga bent po 50 proc. Turima infrastruktūra jau leidžia mobiliuosius įrenginius naudoti kaip visaverčius darbo ir socialinės aplinkos valdymo įrankius, pakeičiančius kompiuterius, tačiau šis procesas kol kas dar tik įsibėgėja ir neišnaudotų galimybių gerinti gyvenimo kokybę esama labai daug“, – sakė „Omnitel“ viceprezidentė privatiems klientams Lina Galatiltė.

Apklausa atskleidė, kad, pavyzdžiui, mobilioji komercija Lietuvoje dar nėra išvystyta. Nors 25 proc. interneto telefone naudotojų sako besinaudojantys el. bankininkyste, tačiau pirkimus telefonu atlieka retai. Už produktus ir paslaugas telefonu sakosi mokantys 14 proc., už parkavimąsi – 6 proc., draudimą internetu arba SMS žinute užsisako 5 proc., degalus – tik 2 proc. žmonių, kurie naudojasi internetu telefone.

Pasak Linos Galatiltės, plėtodama 4G LTE tinklą, bendrovė aiškiai mato sparčiai augančią mobiliojo interneto paklausą regionuose, todėl galima prognozuoti, kad tiek vartotojo tipas, tiek vartojimo būdas gana greitai keisis.


*SIC (UAB „Socialinės informacijos centras“) „Omnibus“ reprezentatyvi apklausa buvo atlikta 2014 m. liepos mėnesį. Apklausta 1020 respondentų, kurių amžius nuo 15 iki 74 metų.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.