Apklausa: kas trečias vaiko dovanai skiria iki 50 Lt

sventes-islaidos-dovanos

Vaikų kalėdinių dovanų norai gali būti neriboti, tačiau ribotos gali būti tėvų finansinės galimybės. „Provident Finansai“ užsakymu atlikta vaikus auginančių tėvų apklausa parodė, kad didžioji dauguma tėvų kalėdines dovanas vaikams perka, tačiau išleisti kelių šimtų litų nėra linkę.

Didžioji dauguma, 84 proc., visų vaikus turinčių respondentų atsakė dalį šventinio biudžeto skiriantys vaiko kalėdinei dovanai, o kas dešimtas – dovanų apskritai neperkantis.

Tėvų taip pat buvo teiraujamasi, kokią pinigų sumą kasmet skiria vieno vaiko dovanai. Daugiau nei pusė, 64 proc., respondentų atsakė skiriantys iki 100 Lt. Iš jų – lygiai pusė (32 proc.) nurodė vaiko kalėdinei dovanai išleidžiantys iki 50 Lt. Tik maža dalis (14 proc.) apklaustų tėvų pripažino tam skiriantys šiek tiek daugiau – 101-200 Lt. O štai du šimtus litų ir daugiau vieno vaiko kalėdinei dovanai skiria vos 6 proc. tautiečių.

Pasitaiko atvejų, kuomet vaikas labai nori brangaus žaislo, tačiau finansinės tėvų galimybės to neleidžia. „Tokiais atvejais tėvai neturėtų paklusti vaiko norams ir būtinųjų išlaidų sąskaita pirkti brangią dovaną. Šventinį mėnesį ir taip patiriamos didesnės išlaidos nei įprastai, tad šeimos biudžetas turi būti valdomas labai atsakingai“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

Žmogaus studijų centro psichologė-konsultantė Ieva Vasionytė atkreipia dėmesį, kad tėvai turėtų pagalvoti, ar patys nesukuria vaikui iliuzijos, kad jis gali gauti, ką tik nori: „Juk dažniausiai vaikai su tėveliais dalinasi savo svajonėmis. Taigi, jeigu kaskart praėjus pro žaislų skyrių vaikas girdi, kad „gali Kalėdų senelio prašyti bet ko“, jis patiki, kad iš tikrųjų tai gali gauti. Vaikai tiki Kalėdų senelio stebuklu – paslaptingo dėdės, kuris atskrenda kai niekas nemato ir palieka dovaną po eglute, nepamiršdamas nei vieno vaiko. Ir šio stebuklo tikrai nesugadins žinia, kad Senelis nėra milijonierius.“

Spalį kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje dalyvavo 588 vaikus auginantys Lietuvos gyventojai.

Share Button

You may also like...

4 komentarai

 1. Rima parašė:

  Nepamirškim, kad neseniai gyvenom taip, kad Kalėdoms nupirkti vaikams mandarinų buvo didelė dovana.

 2. alebele parašė:

  Tai dabar atsisėskim ir prisiminkim kaip buvo „neseniai“. Tai mano seneliai su klumpėm ir vyžom vaikščiojo, o iš tėvo išgirdau priekaištą, kam savo dukrai perku skėtį, nes jis tai tokio amžiaus būdamas jo neturėjo, tai nusiaunam batus, pasistatom lapų trobeles miške, išsidrožiam kuokas ir atgal į laukinę gamtą. Nesakau, kad jau viskas civilizacijoj yra tobula, tas masiškas vartojimas (o gal greičiau gamyba) ir sukelia prieššventines psichozes, bet gal jau gana – lyginti kaip buvo „tada“ ir kaip yra „dabar“. Aš , pvz. tai užaugau be bananų ir mandarinai buvo tik Kalėdoms, bet, atleiskit Jūs man visi gerbiamieji, man pačiai būtų labai graudu, jeigu mano vaikai tų pačių mandarinų gautų tik per Kalėdas ir tai jiems atrodytų kaip stebuklas.

 3. Rima parašė:

  Ar tikrai siūlote pamiršti? Istorija gyvenimo mokytoja. Matuojant viską ne vien šios dienos matais, mažiau būtų depresijos ir dejavimo, kaip viskas yra blogai.

 4. vdas parašė:

  Kartą turtuolis ir vargšas atnešė karaliui dovanų. Vargšas įteikdamas sako, „O karaliau. Nors mano dovana kukli, bet už tai labai vertinga. Ją sukūriau ir padariau pats, negailėdamas nei laiko, nei miego. Tegul ši dovana pamalonins jus, nes dovanoju iš visos širdies. Dovanoju tai, kuo galiu pasidalinti, nes gyvenu geriau nei anskčiau. Tai įvyko tau valdant. Priimkite ją kaip mano meilės jūsų karalystei ir ištikimybės ženklą.“
  Turtuolis teikdamas dovaną sako: „Mano, o karaliau, tau teikiama dovana yra pati geriausia ką galėjau rasti iš visos pirklių siūlomos gausos. Rinkdamas šią dovaną neskaičiavau nei laiko, nei pinigų. Dovana man brangiausia, nes labai stengiausi, rinkdamas ją savo karaliui. Noriu pasidalinti dalele jūsų karalystės gausos, nes esu dėkingas už teisingą valdymą ir klestinčią karalystę. Prašau priimkite mano dovaną, kaip meilės ir ištikimybės jūsų karalystei ženklą.“

  Dar kviečiu prisiminti greit po švenčių ateisiančios Trijų Karalių dienos. Trys Karaliai astronomai, tai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, vedami naujai sužibusios Betliejaus žvaižgdės, atvyko sutikti Kristaus – žmonių karalių karaliaus – apsireiškimo. Atvyko ne tuščiomis, tačiau ką dovanoti gimusiam išpranašautam Dievo sūnui – šio ir anapusinio pasaulio valdovui?? Ką dovanoti lauktam karalių karaliui ir pranašų apdainuotam žmonijos gelbėtojui?
  Karaliai dovanų atnešė aukso, smilkalų ir miros – to kas jų šalyje turi prasmę ir vertę. Aukso – pripažindami Kristaus karališką dievišką kilmę. Smilkalų – nes tai dvasinio ryšio ir apsivalymo prasmė – visose apeigose aukojami smilkalai. Miros – kvėpinančio brangiausio aromato, jauninančio ir gydančio. Visa tai su didžiausiu nuolankumu ir tikėjimu jie įteikė gimusiam kūdikėliui jį sveikindami.

  O moralas? Dovana tai noras pasidalinti, tai tam tikras paaukojimas (laiko, pinigų, išgyvenimų, džiaugsmo, laimės).
  Tai prasmė, kas dovanai suteikia vertę.

  Džiugių ir prasmingų artėjančių švenčių!. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.