Apklausa: sumažėjo neigiamai vertinančių padėtį šalyje

statistika

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugsėjo 12–22 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 2015 metų rugsėjį trečdalis (34 proc.) apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o du iš trijų (65 proc.) apklaustųjų manė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per paskutinį mėnesį 3 procentiniais punktais padaugėjo manančių, kad reikalai šalyje blogėja, o lyginant su vertinimais prieš metus (2014 metų rugsėjį), neigiamai vertinančių padėtį šalyje sumažėjo 4 procentiniais punktais. Tada septyni iš dešimties teigė, kad reikalai šalyje blogėja.

Didesni optimistai (mano, kad reikalai šalyje gerėja) yra jaunimas iki 30 metų (51 proc. pastebi pagerėjimą), didmiesčių gyventojai (40 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (49 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį – per 800 eurų (43 proc.), dirbantys valstybiniame sektoriuje (43 proc.), dešiniųjų pažiūrų gyventojai (45 proc.).

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (75 proc. mano, kad reikalai blogėja), gyvenantys kaime (72 proc.), respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (76 proc.) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 450 eurų per mėnesį (74 proc.), pensininkai (78 proc.) ir bedarbiai (80 proc.), rusų (76 proc.) bei lenkų (76 proc.) tautybių gyventojai.

Situaciją šalyje palankiau už kitus vertina Liberalų sąjūdžio (57 proc. teigia, kad reikalai gerėja). Didžiausi pesimistai yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (91 proc. mano, kad padėtis blogėja), Darbo partijos (71 proc.) bei partijos Tvarka ir teisingumas (68 proc.) rinkėjai.

Šaltinis: elta.lt

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. Nerima parašė:

    Ačiū Dievui, sumažėjo, bet vis tiek jų per daug – tų, kurie išauklėti pagal liumpenproletariato kodeksą: neišsišok, negalvok, tyliai pirmas prasibrauk ir gausi… tegul tik pamėgina neduoti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.