Apsaugos darbuotojui svarbiausia – šaltas protas

20150305-Mokymai-2-G4S

Ekstremalios situacijos – apsaugos darbuotojų kasdienybė. Pavojingoje situacijoje suveikęs žmogiškasis faktorius koją pakišti gali ypač skaudžiai, todėl nuolatinis tobulinimasis ir įgūdžių atnaujinimas šioje profesijoje ypač svarbus. Tai pripažįsta ir didžiausios šalyje saugos sprendimų bendrovės „G4S Lietuva“ specialistai, savo darbuotojų kompetenciją stiprinantys kasmetiniais mokymais ir atestacijomis.

Bendrovės „G4S Lietuva“ apsaugos ir greitojo reagavimo darbuotojų fizinį pasirengimą ir teorines žinias antrus metus vertinantis  karininkas Deividas Alubickas sako, kad bendrovės darbuotojų kompetencija kasmet vis didėja. Gerais rezultatais  ypač pasižymi ilgesnį laiką saugos sistemoje dirbantys pareigūnai, kurie jau sukaupę nemažai patirties, žino savo įgaliojimus, teises ir pareigas, dauguma jų yra buvę jėgos struktūrų pareigūnai. O naujiems darbuotojams, pasak D. Alubicko, tokie mokymai ir įgūdžių patikrinimai padeda ne tik susidūrus su ekstremaliomis situacijomis darbe, bet ir kasdieniame gyvenime.

Būtina tobulinti fizinius sugebėjimus

Saugos pareigūnams neretai tenka tramdyti įsisiautėjusius užpuolikus ar kumščiais mėgstančius pamojuoti barų lankytojus, todėl profesionalus apsaugos darbuotojas, D. Alubicko teigimu, turi žinoti, kaip elgtis įvairiose situacijose. Jis turi ne tik puikiai išmanyti įstatymus, savo ir aplinkinių teises bei pareigas, tinkamai reprezentuoti save ir apsaugos kampaniją, bet ir turėti gerą fizinį pasirengimą.

„Šiais laikais apsaugos darbuotojui dažnai reikia panaudoti kovinių imtynių veiksmus ir šių įgūdžių neturėjimas labai apsunkina jų darbą. Kaip fizinės prievartos dėstytojas visada patariu apsaugos pareigūnams tobulinti savo fizinius sugebėjimus, sportuoti, palaikyti gerą formą, nes, tai, mano nuomone, yra vienas pagrindinių dalykų šiame darbe“, – sako jis.

Tačiau patekus į ekstremalią situaciją apsaugos pareigūnams fizinės jėgos naudoti kariškis nesiūlo. Čia nemažiau nei greito reagavimo įgūdžiai, svarbus ir gebėjimas tinkamai įvertinti situaciją, nes ten, kur paprastas žmogus pasimestų, apsaugos pareigūnas turi išlaikyti šaltą protą ir stengtis situaciją suvaldyti žodžiais.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad ekstremalių situacijų metu reikia elgtis ramiai ir apgalvotai. Įvykus tokiai situacijai, kiekvienam žmogui sukyla adrenalinas, jis pradeda jaudintis ir priima neapgalvotus sprendimus“, – patarė D. Alubickas.

Svarbu apgalvoti savo veiksmus

Apsaugos pareigūnams jis patarė vykstant į įvykio vietą, įvertini kiekvieną galimą grėsmę, galimus veikimo ir atsitraukimo planus.

„Bendraudamas su apsaugos darbuotojais visada patariu ekstremalių situacijų metu stengtis įvertinti visus įmanomus saugiausius atsitraukimo kelius ir apgalvoti, kaip suvaldyti visą situaciją. Aš kaip karininkas vykdamas į vietą, kur yra susidariusi ekstremali situacija, mintyse apgalvoju kiekvieną galimą grėsmę, galimus veikimo planus ir atsitraukimo planus. Todėl mano priimami sprendimai ir veiksmai yra apgalvoti. Ekstremalios situacijos suvokimas apsaugos pareigūnus veda į profesionalumą“, –  priduria kariškis.

Ekspertų vertinimu, stresinės situacijos metu nelieka laiko galvoti, kaip elgtis, todėl išankstinis galimos padėties ir jos sprendimo būdų numatymas gelbsti bet kokioje situacijoje. Iš anksto pasiruošus ir vietoje adekvačiai įvertinus padėtį, galima greitai surasti tinkamiausią jos sprendimo būdą: panaudoti fizinę jėgą, rinktis apsaugos priemones ar tiesiog viską išspręsti žodžiu.

Profesinių mokymų metu įgytos žinios leidžia reaguoti greitai ir būtinus veiksmus atlikti racionaliai net ir pavojingiausioje situacijoje.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.