Austėja Landsbergienė: „Neverskite vaiko daryti to, kas jam neįdomu”

Specialistai įsitikinę, kad tėvų buvimas šalia yra nepaprastai svarbus ne tik padedant pasiruošti mokyklai, bet ir pradinėse klasėse. Vaikai į jas susirenka iš skirtingų ugdymo įstaigų, atsineša skirtingus gebėjimus bei žinias. Vieniems iš pradžių būna per sunku, kitiems per lengva, tačiau abiem atvejais, jei tėvai tai praleis pro pirštus, vaikas gali prarasti norą mokytis ir eiti į mokyklą.

vaiku-auklejimasTodėl specialistai rekomenduoja į pagalbą pasitelkti įvairias užduočių knygeles, atitinkančias vaiko gebėjimus ir pomėgius. Kartu atlikdami užduotis pasivysite bendraamžius ar atrasite tai, ko vaikas dar nežinojo. Vienintelė sąlyga –neversti vaiko daryti to, kas jam neįdomu.

„Ieškokite tokių veiklų, kuriose mokymasis vyksta per žaidimą. Tai galėtų būti kryžiažodžiai, kūrybinės užduotys, klausimai – atsakymai ir net dienoraščio rašymas”, – teigia žinoma edukologė Austėja Landsbergienė. Anot jos, tėvai ir pats vaikas turi ieškoti tokių veiklų, kurios yra jiems įdomios. „Pradinėje mokykloje pats svarbiausias dalykas yra sudominti vaiką mokytis, uždegti jame norą gauti žinių. Jeigu tai pavyks padaryti, neturėsite problemų iki 12 klasės”, – šypsosi patardama Austėja.

Daugiau šia tema edukologė kalbėjo šiandien BTV kanalo laidoje „Padėkime augti“.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.