Nors Lietuvoje dedamos pastangos, statistika vis dar rodo, kad kova su neblaiviais vairuotojais – gyvybiškai reikalinga. Policijos departamento duomenimis, 2014 m. užregistruoti 509 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, t. y. kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Juose žuvo 104, o 891 žmogus buvo sužeistas.

lipdukas_1Lietuvoje lapkričio 5 d. organizuojama pilietinė akcija, kurios metu vairuotojams bus dalinami akcijos lipdukai „VAIRUOJU BLAIVUS, NES MYLIU JUS“. Pilietinė akcija vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Kupiškyje, Panevėžyje, Šakiuose, Elektrėnuose, Šilutėje, Šilalėje, Šiauliuose, Kuršėnuose.

Europos Parlamento narys Bronis Ropė bei Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje kviečia į lapkričio 5 d. 9 val. Vilniuje Europos namuose (Gedimino pr. 16, Vilnius) rengiamą visuomenės ir ekspertų diskusiją „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija“.

Diskusija skirta plačiau pažvelgti į eismo saugumo ir neblaivių vairuotojų prevencijos situaciją bei galimus sprendimus Europos, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu.

Pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys Bronis Ropė, LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas prof. Aurelijus Veryga, kultūros mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, žinomas lenktynininkas Benediktas Vanagas, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel bei kiti valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai.

Pasaulio sveikatos organizacijos ir Eurobarometro statistika pateikia liūdnus duomenis. Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia avarijas keliuose, ypač tokias, kurių pasekmės yra sunkūs žmonių sužeidimai ar mirtys.  Ekspertų vertinimu, 25 procentai visų mirčių  Europos Sąjungos keliuose (iš viso jų nutinka apie 7000 per metus)  priežastys susijusios su neblaiviais vairuotojais. Tuo tarpu trys ketvirtadaliai visų alkoholio nulemtų nelaimių atsitinka dėl vairuotojų, kurių kraujyje alkoholio koncentracija yra aukštesnė negu 1,5 g/l, kaltės. Europos Parlamentas nuolatos pabrėžia kelių eismo saugos svarbą ir kviečia ES valstybes sutarti dėl ambicingo tikslo – kelių saugumo be žuvusiųjų. Europos Parlamentas paragino Komisiją parengti ilgalaikę ir visapusišką veiksmų programą, kuri numatytų priemones ir tikslus bei tvarkaraščius jiems pasiekti.

„Kviečiu dalyvauti diskusijoje apie neblaivių vairuotojų problemą Lietuvoje ir Europoje kartu su Lietuvos institucijomis, atsakingomis už visuomenės sveikatą ir eismo saugumą keliuose, savivaldos bei nevyriausybinių organizacijų atstovais. Diskusijos metu ieškosime bendradarbiavimo galimybių bei efektyviausių priemonių neblaivių vairuotojų keliamos grėsmės prevencijai“, – teigia europarlamentaras B. Ropė.

Europos Parlamento nario Broniaus Ropės biuro informacija

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė
DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!