Iliustracija: Aleni Stoakes / Unsplash

Brandžios asmenybės bruožai pagal Carl Ransom Rogers (1902-1987)

Geras gyvenimas – tai ne galutinis punktas, o kryptis, kuria žmogus juda pagal savo prigimtį.

1. Atvirumas išgyvenimams. Tokie žmonės suvokia savo išgyvenimus nejausdami grėsmės. Žino savo mintis, jausmus ir nesistengia jų slopinti.

2. Egzistencinis gyvenimo būdas. Gyvena kiekvieno momento pilnatve. Kiekvienas išgyvenimas yra naujas ir unikalus, nepriklausomas nuo išankstinių lūkesčių, spontaniškas.

3. Vidinis kompasas. Įvairiose situacijose žmogus apsispręs kaip elgtis vadovaudamasis labiau savo vidiniu jausmu (“…aš elgiuosi gerai.”), o ne remdamasis socialinėm normom ar kitų vertinimu.

4. Empirinė laisvė. Jausmas, kad gali gyventi taip, kaip nori, be apribojimų, t.y. suvokimas, kad bet kokioje situacijoje gali pasirinkti. Vienintelis, kas atsakingas už mano elgesį ir jo pasekmes esu aš pats. Tai pripažinus, atsiveria didžiulės perspektyvos.

5. Kūrybiškumas. Siekis gyventi konstruktyviai ir adekvačiai savo kultūroje, patenkinant pačius giliausius savo poreikius. Buvimas visuomenės nariu, bet ne karaliumi.

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!