Sveiki, esu 22 metų jaunas vaikinas. Trumpai apie mane, gyvenu užsienyje, dirbu, dalis šeimos taip pat yra čia. Merginos neturiu, gyvenu vienas. Savo šeimai  esu didelė našta. Esu priklausomas lošėjas.

Žaidžiu, jau apie 5 metus. Per šį laikotarpį ne tik pralošdavau savo algas, tačiau ir prisidariau daug skolų. Per paskutinius 4 metus įvyko daug skaudžių nuokryčių žemyn ir viskas dėl azartinių žaidimų. Prarastas šeimos pasitikėjimas, kas yra svarbiausia.

Puikiai suprantu, jog esu priklausomas, aš manau, jog esu protingas ir galiu apmąstyti visas azarto sukeliamas problemas, tačiau atėjus tam tikram metui (dažniausiai po algos) mano protas pradeda mąstyti kitaip. Visas pasineriu į lošimus. Tas noras atsilošti žlugdo.

Per šį laiką pralošiau labai daug, daug kartų sau kartojau, kad tai paskutinis kartas,
bet negalėdavau sustoti, iki paskutinio cento lošdavau. Ne vieną kartą pasisekdavo, laimėdavau, bet po to vis tiek viską pralošdavau ir laukdavau atlyginimo, tik gavęs, traukdavau į kazino, o ten vėl viską pralošdavau, tada skolos ima augti, nuolatinis stresas. Tapau melagiu ir išnaudoju savo mylimus žmones. Labai noriu pasikeisti ir vieną dieną sau pasakyti, kad tai buvo PRAEITIS.

Šiuo metu mano gyvenimas susideda iš kelių dalykų. Daug dirbu. Skolos, apie kurias galvoju kiekvieną dieną. Stengiuosi jas atiduoti. Laikui einant atgauti mylimų žmonių pasitikėjimą. Labai norėčiau kad man pagaliau pavyktų pradėti GYVENTI! AČIŪ.

Karolis (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė Evelina Vasiljeva

Karoli,

ačiū už laišką. Lošimo ir kitų priklausomybių tema šiuo metu yra aktuali daugeliui. Manau, jog jūsų pasiryžimas ir atvirumas gali įkvėpti ir kitus žmones pripažinti priklausomybę bei siekti susigrąžinti gyvenimo kontrolę į savo rankas.

Tapti priklausomu nuo lošimo gali kiekvienas žmogus, bet kuriame gyvenimo etape. Pradžioje, lošimas yra tik smagus laiko praleidimas, vėliau galintis pereiti į nesveiką užsiėmimą, turintį rimtas pasekmes. Kai lošimas tampa problema, tai gali turėti įtakos santykiams, darbui, finansinei būklei. Žmogus pradeda daryti tokius dalykus, kurių niekada nemanė jog galėtų – vogti, meluoti ar stipriai įsiskolinti.

Jums gali atrodyti, kad negalite sustoti, bet su tinkama pagalba lošimo priklausomybę įmanoma įveikti.

Didžiausias žingsnis, siekiant įveikti lošimo priklausomybę yra suvokimas, jog turite problemą. Tai suvokti ir priimti reikia didelės stiprybės ir drąsos, ypač, kai lošimas yra susijęs su dideliais piniginiais praradimais, įtemptais ar nutrauktais santykiais, prarastu artimųjų pasitikėjimu. Jūs jau suvokiate, jog turite problemą, todėl vienas didelis žingsnis, kitokio gyvenimo link, jau žengtas.

Priklausomybė nuo lošimo dažnai yra susijusi su kitais elgesio ir emocijų sutrikimais. Lošėjai dažnai piktnaudžiauja alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis, turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, serga depresija, nerimo ar bipoliniu sutrikimu. Tam, kad įveiktumėte lošimo problemas, tuo pačiu metu būtina dirbti ir su kitais sunkumais, kurie yra galimos lošimo priežastys ir/ar padariniai.

Iš jūsų laiško sunku spręsti apie lošimo priežastis, todėl atsakysiu gana apibendrintai. Tikiuosi, kad rasite, ką sau pritaikyti.

Siekite pagalbos sunkumams, kurie slepiasi po lošimo priklausomybe. Depresija, stresas, piktnaudžiavimas alkoholiu ar kitomis medžiagomis, nerimas. Šie sunkumai gali sukelti lošimo priklausomybę, bet, tuo pačiu, juos gali pagilinti kompulsyvus lošimas. Net jeigu lošimo nebebus jūsų gyvenime, šie sunkumai niekur neišnyks ir juos reikės spręsti, todėl geriausia nedelsiant kreiptis pagalbos į psichologą ar psichoterapeutą.

Išmokite tvarkytis su nemaloniais jausmais sveikesniais būdais. Ar lošiate tada, kai esate vienišas ar jums nuobodu? Ar po įtemptos dienos darbe? Lošimas gali būti būdas nuraminti neigiamos emocijas. Prisiminkite, jog yra sveikesnių ir produktyvesnių būdų tvarkytis su sunkiomis emocijoms, galite pabandyti relaksacijas, meditacijas, tapybą, sportą, buvimą gamtoje.

Sustiprinkite jus palaikančių žmonių ratą. Sunku kovoti su priklausomybe be palaikymo, todėl siekite savo šeimos ir draugų palaikymo. Jeigu šalia yra nedaug žmonų iš kurių galite gauti palaikymą, pabandykite susidraugauti su kolegomis darbe. Prisijunkite prie sporto komandos, knygų skaitymo klubo, pradėkite ko nors mokytis ar savanoriauti dėl kilnaus tikslo, ten sutiksite žmonių su panašiais pomėgiais.

Prisijunkite prie palaikymo grupės. Anoniminių lošėjų grupėje galite prisijungti prie dvylikos žingsnių programos, sukurtos pagal Anoniminių alkoholikų programą. Kiekvienas programos dalyvis turi savo “globėją”, buvusį lošėją, kuris gali patarti ir palaikyti šiame kelyje.

Toliau, rasite pasiūlymus, ką galite daryti, priklausomai nuo to, kokia yra lošimo priežastis.

Lošimo priežastys Galimas pakaitinis elgesys

Sukelti jaudulį, pajusti adrenaliną.

Sportas arba iššūkių turintis hobis, pavyzdžiui, važinėjimas kalnų dviračiu, kopimas į kalnus, lenktynės kartingais.

Būti socialiu, atsikratyti drovumo ar izoliacijos.

Psichologo konsultacijos/terapija, viešojo kalbėjimo kursai. Prisijunkite prie socialinės grupės, susisiekite su šeima ir draugais, savanoriaukite, susiraskite naujų draugų.

Atsikratyti nemalonių jausmų, negalvoti apie problemas.

Psichologo konsultacijos/ terapija.

Nuobodulys ar vienišumas.

Raskite veiklą, kuri jums labai įdomi ir teikia džiaugsmą: menas, muzika, sportas, knygos ir susipažinkite su žmonėmis, kuriems tai irgi įdomu.

Atsipalaiduoti po įtemptos dienos.

Galite sumažinti stresą kasdien skirdami vos 15 minučių mankštai. Efektyviai stresą mažina gilus kvėpavimas, meditacija ar masažas.

Išspręsti piniginius sunkumus.

Tikimybė laimėti nėra jūsų pusėje, geriau dėl skolų kreipkitės pagalbos į finansų konsultantą.

Psichologė Evelina Vasiljeva | Intuityvi | Intuityvi terapija | Tinklapis

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!