Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

maistas

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno Klinikose ir ketvirtąją Ann Wigmore Gyvo maisto konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 19 dieną Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centro Litexpo 5.1. salėje.

Konferencija skirta mūsų tautietės Ann Wigmore (Ona Varapickaitė) atminimui.

VŠĮ Ann Wigmore fondas yra nevyriausybinė pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas šviesti visuomenę sveikos gyvensenos klausimais.

Ar šiuolaikinis maistas – tai masinio naikinimo ginklas? Ar tikrai staigi mirtis pačiame jėgų žydėjime neišvengiama? Ar brangios šiuolaikinės medicinos technologijos realiai padeda gyventi ilgiau? Kodėl su širdies ligomis Lietuvoje į ligoninę paguldoma dvigubai daugiau žmonių nei vidutiniškai Europoje? Kaip rezidentas B. Klintonas pakeitė JAV medikų elito požiūrį į širdies ligų gydymą? Ką daryti, kad nuo kalbų pereitume prie darbų?

Į šiuos klausimus bus atsakyta Ann Wigmore fondo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto organizuojamoje Gyvensenos medicinos konferencijoje medikams, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. LSMU Kauno Klinikose www.lm2016.lt; www.lifestylemedicine.lt. Visuomenė apie tai sužinos ketvirtojoje Ann Wigmore Gyvo maisto konferencijoje 2016 m. kovo 19 dieną Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centro Litexpo 5.1. salėje. Informacija www.sveikata.org.

Vedantys pasaulio mokslininkai kalbės apie auglinės mitybos naudą

Konferencijos metu unikalia patirtimi ir žiniomis dalinsis į Lietuvą atvykstantys žymiausi gyvensenos medicinos ir sveikos gyvensenos autoritetai pasaulyje:

David Katz – Jeilio universiteto  profesorius, JAV Gyvensenos medicinos asociacijos prezidentas, apjungęs daugelį pasaulio medikų ir visuomenės sveikatos specialistų bei tarptautines organizacijas dirbančias neinfekcinių ligų prevencijos ir gydymo srityje;
Hand Diehl – Loma Linda universiteto profesorius, CHIP programos autorius, JAV ir kt.

Kritines chroniškas ligas galima pagydyti keičiant gyvenimo būdą

Šia konferencija siekiama pateikti Lietuvos visuomenei naujausią, moksliniais tyrimais ir kelis dešimtmečius siekiančia praktika pagrįstą informaciją apie mitybos ir socialinės aplinkos įtaką sveikatai. Bus kalbama, kaip “nepagydomas” chroniškas ligas, tokias kaip diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, kai kuriuos vėžinius susirgimus galima gydyti maistu.

Valdžios dėmesys privačiai iniciatyvai ir mokslui

Abi konferencijos bei juos lydintis susitikimai, ne tik reikšmingi Lietuvai, bet ir visai Europai. Į konferenciją kovo 18 d. Kaune jau užsiregistravo virš 250 medikų ir kitų sveikatos sistemos specialistų, atvyksta mokslininkai iš viso pasaulio, Lietuvos, Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, PSO ir SAM atstovai. Numatomos diskusijos apie Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos ir lėtinių ligų prevencijos bei gydymo ateitį. LSMU visuomenės sveikatos fakultetas 2016 rugsėjį organizuoja pirmąsias Europoje Gyvenimo būdo medicinos magistro studijas. Renginiuose žada apsilankyti ir naujasis SA ministras Juras Požėla, seimo nariai.

2016 kovo 17-19 d.

2016 kovo 17 d. 10:00 Spaudos konferencija Lietuvos Respublikos Seime
2016 kovo 18 d. 8:30 LSMU didžiojoje Januškevičiaus salėje konferencijos dalyvių susitikimas su Vyteniu Andriukaičiu
9:00-17:00 Antroji tarptautinė Gyvenimo būdo medicinos konferencija Kaune LSMU, skirta gydytojams ir sveikatos specialistams.
2016 kovo 19 d. 9:00 -17:00 Ketvirtoji tarptautinė Ann Wigmore gyvo maisto konferencija Litexpo, skirta visuomenei.

Renginių metu bus diskutuojama ne tik apie Lietuvos, bet ir Europos sveikatos apsaugos sistemos ateitį. Renginiuose dalyvaus Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Klaipėdos universitetas, Visuomenės sveikatos biurų asociacija ir kitos Lietuvos institucijos.

Organizatoriai tikisi, kad renginiai bus naudingi Lietuvai, kur neproporcingai mažai dėmesio skiriama mokslui, sveikatos prevencijai, visuomenės švietimui, trūksta integruotų sveikatos prevencijos bei lėtinių ligų gydymo programų, kuriose galėtų dalyvauti savivaldybės, bendruomenės, sergančiųjų asociacijos.

Ann Wigmore gimusi 1909 m. Kruopiuose, Akmenės rajone Ona Varapickaitė 1924 m. Išvyko į JAV. Natūraliu būdu išsigydžiusi vėžį 1975 m. ji ėmėsi analizuoti su gyvensena susijusių ligų priežastis, populiarinti sveiką gyvenseną, atsisakyti žalingų įpročių, subalansuoti savo mitybą. Apkeliavusi virš 35 pasaulio kraštus, ji visur skleidė savo mokymą, dažnai minėdama Lietuvą, kaip natūralios medicinos ir žolininkystės tradicijas puoselėjančią šalį.

2013 m. jai buvo pastatytas paminklą jos gimtinėje Kruopiuose ir buvo palaidoti jos palaikai.

Dvi jos knygos yra išleistos lietuvių kalba („Kviečių želmenų knyga“ 1985m. „Atgauk sveikatą. Gyvojo maisto gyvensena“, 2012 m.).

Visuomenė domisi sveika gyvensena ir nenori sirgti

Jaučiame augantį Lietuvos visuomenės susidomėjimą mitybos įtaka sveikatai. Kaip ir kitose vakarų civilizacijos šalyse žmonės susiduria su vis „jaunėjančiomis“ sekinančiomis lėtinėmis ligomis. Lietuvoje virš 54% žmonių miršta nuo širdies kraujagyslių ligų. Kodėl mūsų situacija valdant su gyvenimo būdu susijusias chroniškas ligas (nuo jų Lietuvoje miršta 85% žmonių) viena prasčiausių Europoje? Kaip JAV bei kai kurios Europos šalys sugeba suvaldyti šias ligas? Konferencijų ir diskusijų metu tarsimės kaip pakeisti situaciją. Visuomenė nori suprasti, kodėl valstybei skiriant vis didesnius resursus sveikatos apsaugai, mes negalime pajudėti iš mirties taško lėtinių ligų valdymo srityje.

Ateities vaistai – gyvensenos medicina

Konferencijos metu klausytojai susipažins su žymiausiųjų Lietuvos ir pasaulio mokslininkų tyrimais pagrįsta analize bei išgirs pasiūlymus, kaip pakeisti situaciją Lietuvoje. Visa tai šiuolaikinis mokslas sujungia į naują sąvoką – gyvensenos medicina (ang. Lifestyle Medicine)

Svečiai:
Dr. David Katz Jeilio universiteto profesorius, ACLM prezidentas JAV www.yalegriffinprc.org
Dr. John Kelly, MD, MPH Loma Linda universiteto profesorius, JAV www.bhhec.org
Dr. Jeni Anne Shull Loma linda Universitetas, JAV
Dr. Hans Diehl Loma Linda Universiteto profesorius, gyvensenos medicinos instituto steigėjas iš Kalifornijos, JAV www.chiphealth.com
Dr. Brian Clement Hipokrato instituto direktorius ,JAV www.hippocratesinst.org
Dr. Claus Leitzmann Heseno universiteto profesorius, Vokietija
Dr. Heike Englert Munsterio universiteto profesorė, Vokietija
Dr Brigit Zyriax hamburgo universiteti profesorė, Vokietija
Dr Erkki Vertiainen Nacionalinis Suomijos sveikatos institutas,
Ioan Hanes Europos gyvensenos medicinos asociacija Belgija
Petras Vainius Ann Wigmore fondas JAV
Jill Swyers HHI Didžioji Britanija
Dr, Vytenis Andriukaitis EU Komisaras
Bei kiti mokslininkai, gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai iš įvairių šalių.

Ann Wigmore fondo direktorius, konferencijos organizatorius
Paulius Jaruševičius pauliusjaru@gmail.com 869981333
www.sveikata.org; www.lm2016.lt; www.lifestylemedicine.lt

Konferencijos rėmėjai:
Ann Wigmore fondas Lietuva ir JAV; Dalia ir Augustinas Rakauskai; Visuomenės harmonizavimo parkas, LSMU, Klaipėdos universitetas, Natūralaus gydymo centras; Kauno ir Vilniaus Visuomenės sveikatos biurai, Lietuvos sveikatos biurų asociacija, Lietuvos adventistų bažnyčia, Hipokrato institutas JAV, Dr. Hans Diehl JAV, American College of Lyfestyle medicine JAV, Petras Vainius JAV, ELMO Šveicarija, Vokietijos gyvensenos medicinos asociacija.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.