fbpx

Homoseksualumas nėra psichikos sutrikimas

lytis

Lietuvos psichologų sąjunga atkreipia dėmesį, kad homoseksualumas ar biseksualumas nėra laikomi psichikos sutrikimu. Lietuvos psichologų sąjunga teigia, kad žmonių diskriminacija dėl lytinės orientacijos visuomenėje yra nepriimtina.

Dar 1973 metais Amerikos psichiatrų asociacija išbraukė homoseksualumą iš ligų sąrašo. 1975 m. Amerikos psichologų asociacija paskelbė, kad homoseksualumas nėra psichologinis sutrikimas. 1992 metais Pasaulio Sveikatos Organizacija patvirtino Tarptautinę ligų klasifikaciją TLK-10, naudojamą ir Lietuvoje, kurioje taip pat nėra homoseksualumo kaip ligos. Nėra vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kodėl kai kurie žmonės yra homoseksualūs ar biseksualūs. Sutariama, kad lytinė orientacija nėra pasirenkama (1).

Lietuvos psichologų sajunga pripažįsta, kad mes gyvename sudėtingoje socialinėje aplinkoje, kurioje kartais susiduriame su priešiškumu kitokiems bei tiesiogine ir netiesiogine diskriminacija. Lietuvos psichologų sąjunga pabrėžia, kad bet kokia diskriminacija yra nepateisinama ir diskriminacija dėl lytinės orientacijos yra nepriimtina. Todėl Lietuvos psichologų sąjunga skatina pagarbų dialogą su visais žmonėmis bei žmogaus teisių užtikrinimą.


(1) Daugiau apie tai galima paskaityti anglų kalba – G. Herek et al., Demographic, Psychological, and Social Characteristics of Self-Identified Lesbian, Gay, and Bisexual Adults in a US Probability Sample, 7 Sexuality Research & Social Policy 176 (2010).

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.