Įamžink savo ledines maudynes ir laimėk prizą

Pirmoji žiemos diena – grūdinimosi maudynių sezono pradžia. Tad visus kviečiame įamžinti savo ledinių maudynių akimirkas ir laimėti kelialapį dviems į pajūryje vyksiančią šventę „Palangos ruoniai 2018“, trijų dienų programą.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė startuoja jau gruodžio 2-ąją 12:00 žaliųjų ežerų pagrindiniame paplūdimyje. Prisijungti kviečiamas kiekvienas. Kitų miestų gyventojai raginami lediniame vandenyje maudytis ir savo miestuose.

Ledinis 30 dienų iššūkis

Simonas Dailidė taip pat antrus metus iš eilės ryšis 30 dienų iššūkiui. Sausį kas rytą ners į eketę drauge su bendraminčiais. ,,Praeitais metais po mėnesio jaučiausi nugalėtojas, nes ne tik pasiekiau tikslą, bet paskutinę dieną prisijungė dar 30 žmonių“, – sako jis. Jo teigimu, ledinės maudynės įkrauna energijos, apsaugo nuo virusų, ligų ir garantuoja pakilią nuotaiką visai dienai.

Paklaustas, ką jaučia prisijungusieji pirmą kartą, S. Dailidė pabrėžia, jog visi stebisi, kad yra gerokai šilčiau nei įsivaizdavo. Jis sako, kad atėjus žiemai maudytis yra smagiau nei, pavyzdžiui rudenį, nes kuo labiau šąla oras, tuo šiltesnis atrodo vanduo.

Ledinių maudynių aistruolis taip pat primena, jog svarbu vadovautis sveiku protu, neprisižaisti, pajausti, kiek kiekvienas sau gali leisti tokių maudynių, išsimaudžius nestoviniuoti, nusišluostyti ir rengtis sausais drabužiais.

Šaltas vanduo – stiprus imunitetas

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė pabrėžia, jog ledinės maudynės, visų pirma, geriausia priemonė stiprinti imunitetą. ,,Jei nori nesnargliuoti, nesloguoti, reikia šaltą vandenį pasitelkti į pagalbą. Lediniame vandenyje panirusio žmogaus organizmas gauna šalčio gūsį, kraujagyslės susitraukia, po to išsiplečia, kūno temperatūra pakyla, gaunasi sujudimas kūne, tad gauname energijos pliūpsnį ir sveikatą“, – sako L. Augustaitytė.

Jos teigimu, tai – taip pat nepakeičiama prevencinė priemonė, masažas kraujagyslėms, mūsų kapiliarams, apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Galiausiai, nors šaltas, kontrastinis dušas yra naudinga sveikatai, ekspertė labiausiai ragina patirti ežero, upės ar jūros – gyvo ledinio vandens jėgą, ne iš vamzdynų.

Iki vasario 10 d. laukiame Jūsų ledinių maudynių po mankštos ar pirties nuotraukų el. paštu milda@sveikuoliai.lt. Įdomiausių nuotraukų autoriai bus apdovanojami įvairias prizais. Pagrindinis prizas – kelialapis dviems į trijų dienų šventę ,,Palangos ruoniai 2018“.

Milda Noreikaitė

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.