Informavimas ir konsultavimas jaunimui bei vaikams bus teikiamas ir internetu

Two boys (3-6) using laptop computer --- Image by © Sebastian Pfuetze/Corbis

© Sebastian Pfuetze/Corbis

Liepos mėnesį startuoja Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo sistema JAVAKIS. 

„Šiuolaikines technologijas išnaudojanti sistema sukurs vaikams bei jaunimui iš visų šalies regionų lygias galimybes pasiekti aktualią informaciją ar gauti pagalbą. Programos dėka bus taupomas laikas, pagerės paslaugų jaunimui prieinamumas, kokybė“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, gyvenant greitai kintančių technologijų pasaulyje kartais labai sunku nepasiklysti tarp aktualijų, pateikiamų daugybės informacijos šaltinių. Ji atkreipia dėmesį, kad jaunimas yra ta visuomenės dalis, kuri itin greitai perpranta šiuolaikinių technologijų jiems suteikiamas galimybes, todėl ir valstybinės institucijos siekia atliepti jų poreikius bei suteikti kokybiškas bei priimtinas jaunimui ar vaikams skirtas paslaugas.

Sistema pasiūlys 5 skirtingas paslaugas, kurios prisidės prie pagalbos bei informacijos suteikimo vaikams ir jaunimui bei dirbantiems su jaunimu.

„Iki šiol jaunimui ir vaikams skirta informacija būdavo pateikiama skirtinguose šaltiniuose, stigo tarpusavio bendradarbiavimo. Nuo dabar egzistuosianti vientisa sistema leis efektyviau teikti konsultacijas, kaupti informaciją, padidins jaunimo darbuotojų iš regionų ir darbuotojų su negalia įsitraukimą“, – teigia vieno projekto įgyvendintojų, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) l. e. p. direktorius Juozas Meldžiukas.

J. Meldžiukas taip pat džiaugiasi, kad naujojo įrankio dėka teikti paraiškas JRD administruojamiems finansavimo konkursams taps daug paprasčiau, be to, sistemiškas dokumentų pateikimas leis paspartinti paraiškų vertinimo procesą.

JAVAKIS sistema paspartins ir jaunimo darbuotojų sertifikavimą: sudarys galimybę nuotoliniu būdu išduoti ir pratęsti jaunimo darbuotojo sertifikatą, reikiamas kompetencijas kelti internetu.

Naujai sukurta sistema pasiūlys ir paslaugas skirtas vaikams, patiriantiems smurtą, nepriežiūrą, turintiems klausimų dėl jų teisių ar pareigų ir pan. Nuo šiol jie galės kreiptis į Pagalbos vaikams liniją, siųsdami užklausą konsultantui tiesiogiai pokalbio internete metu per aplikaciją mobiliajame telefone. Itin svarbu, kad JAVAKIS dėka Pagalbos vaikams linijoje dirbsiančių savanorių, konsultuosiančių vaikus elektroniniu paštu, rengimas persikels į elektroninę erdvę. Sistema teiks mokomąją medžiagą, testavimą, norintiems tapti Pagalbos vaikams savanoriais, joje vyks interaktyvus savanorių ir koordinatoriaus bendravimas.

Svarbu ir tai, kad siūlomas paslaugos ir įtėviams bei globėjams, kurie per sistemą nuotoliniu būdu galės gauti su įvaikinimu ir globa susijusią informaciją, specialistų konsultacijas, bendrauti su kitomis įtėvių ar globėjų šeimomis.

JAVAKIS bus įdiegta per keletą skirtingų etapų, pirmosios paslaugos bus pradėtos teikti jau liepą. Projekto vertė – 849,1 tūkst. eurų.

JAVAKIS sukūrimo projektą įgyvendino JRD, bendradarbiaudamas su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e-erdvėje“ finansuojamas struktūrinių ES fondų lėšomis.

Birželio 30 d. Vilniuje vyko JAVAKIS pristatymo konferencija „Jaunimo ir vaikų informavimas bei konsultavimas e-erdvėje: naujos galimybės“. Dalinamės konferencijos metu pristatytų pranešimų skaidrėmis:

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.