Išdrįsk keliauti!
0 (0)

keliones

Galima surasti tūkstančius priežasčių, kodėl neturime galimybės keliauti, tačiau širdyje visi puikiai žinome, kaip smarkiai to geidžiame. Darbai, finansai, šeimyna, kompanijos ar drąsos trūkumas – visos tokios blevyzgos susipina į viena didžiulį rūpesčių kamuolį, atrodo, prikibusį prie mūsų kojų ir neleidžiantį žengti toliau už namų durų slenksčio. O tiesa išlieka ta pati – su baltu (arba juodu) pavydu paslapčia grožimės kitų žmonių kelionių nuotraukomis, egzotiškais vaizdais arba kelionių agentūrų akcijomis. Ir, neabejoju, visi patiriame tą jaudulį, akimirkai užmerkę akis ir įsivaizduodami save ten, kur mus kaip medumi traukia – tropikų paplūdimyje, Afrikos dykumoje, Amerikos didmiestyje ar žvarbiame Sibiro kaime. Deja, vieni atmerkę akis spirgėdami ima ieškoti galimybių įgyvendinti savo svajones, tuo tarpu kiti tik patempia lūpą ir niurzgėdami pažada sau daugiau neerzinti savęs „tokiomis nesąmonėmis” – juk galimybių kaip nėra, taip nėra. Pagavai ir save taip besielgiant?.. Tuomet patogiai įsitaisyk ir pažvelk, kaip tokią „išteklių problemą” sprendžia kiti – patirtis rodo, kad viskas įmanoma. Tad, nuo ko verta pradėti?…

Dalai-Lama

1. Pasikalbėk su savimi

Taip, pirmiausia leiskis į pokalbį ne su kelionių agentūromis, draugais, mama ar dar kuo kitu, bet su savimi. Juk dažnai įkliūname į akcijų spąstus – keliaujame ne ten kur norime, o ten kur „apsimoka”, o dar dažniau prisirankiojame nesėkmingų kelionių istorijų ar galimų tragiškų scenarijų ir apsimetame, kad keliauti mes vis tik ir nenorėjome… Tai va, pirmasis žingsnis yra atviras ir nuoširdus pokalbis su savimi, klausiant „ko aš NORIU?”… Tiesą sakant, neretai atsakyti būna gana sunku – taip smarkiai esame pripratę derintis prie aplinkinių standartų. Pasikalbėjus su savimi ima aiškėti, jog galime norėti visai kitų dalykų nei įprasta – galbūt leistis ne į poilsinę, o į turistinę kelionę, ne su lėktuvu, o traukiniais? Gal vis tik tave traukia ne pietūs, o šiaurė? O gal nori keliauti visai ne su tais žmonėmis, su kuriais, manei, negalėtum skirtis? Pagaliau, gal trokšti tik trumpo savaitgalio žaviam mieste, o gal nori puse metų pagyventi kitoje kultūroje?… Pasižymėk visus savo norus ir pažvelk į juos darkart. Tikėtina, jog vaizdas ganėtinai skirsis nuo pradinės idėjos :) Bet kuriuo atveju, rezultatas bus žavus – taip kurti kelionės planus yra daug smagiau, nei pradedant nuo kito galo – skaičuojant finansus ar derinant savaitės dienas (nes galiausiai tokie „planai” baigiasi kelione Vilnius-Kaunas arba kino seansu Akropolyje).

su-savimi

2. Ieškok galimybių
Antrajame etape teks stotis ant kojų ir, grįžus iš idiliškų svajonių pasaulio, imtis veiklos. Jau žinai, ko daugmaž nori, dabar tavoji užduotis – rasti būdus, padedančius savo svajonę įgyvendinti. Aišku, šiame žingsnyje dažniausiai pribloškia skaudi realybė, rodydama tuščią banko sąskaitą – bet tai ištinka didžiąją dalį keliautojų, taigi per daug į širdį to imti nevertėtų. Apžvelgęs savo finansinius išteklius (arba jų stoką), apsibrėžk, kokią sumą galėtum skirti kelionei – drąsiai, konkrečiai ir negrįžtamai. Turėdamas pradinį įnašą, jau gali žvalgytis, ką gali iš jų nusipirkti – galbūt jų (ne)užtenka bilietui, galbūt iš jų galėtum pragyventi keletą dienų arba keletą savaičių, o galbūt juos skirtum degalams?… Šioje vietoje ir prasideda galimybių paieška. Matydamas, kad vienas lauke – dažniausiai ne karys, gali nuleisti rankas (taip nutinka dažniausiai), arba kūrybiškai ieškoti sprendimo. Jei renkiesi antrą variantą, štai keletas patarimų tau:
Ieškok kontaktų. Vertėtų pasidomėti, ar ten, kur nori nukeliauti, gali rasti pažįstamų. Nebūtinai ten rasi draugų ar giminaičių (o jei taip, tai tavo situacija apskritai fantastiška). Pasidomėk, gal ten veikia lietuvių organizacijos ar centrai, priimantys savo tautiečius, o galbūt ten gali rasti draugų-draugų arba jų giminaičių? Pagaliau, gal turi pažįstamų, buvusių toje šalyje, ir galinčių tau parekomenduoti, kur kreiptis ir keliauti? Pagalba ir pažįstami svetimoje šalyje – visuomet puikus derinys.
Domėkis projektais ir mainais. Studentai dažnai turi didelį pranašumą – jiems yra skiriamos nemažos lėšos, organizuojant įvairius tarptautinius mainus ar bendradarbiavimo projektus – netinginiauk ir pasidomėk jais. Neretas jaunuolis, kartu su veiklia kompanija sukurpęs patrauklų projektą turėjo galimybę ąpkeliauti fantastiškas šalis. Tai, žinoma, reikalavo daug jėgų, drąsos ir kūrybiškumo, tačiau kertinis aspektas čia buvo didelis NORAS. Netiki, kad tai įmanoma? Įsitikink pats -> Be sienų

planavimas

3. Imkis iniciatyvos
Jei jau imiesi iniciatyvos – sveikinu, pažengei tikrai toli ir, tikėtina, jog degantis didžiuliu noru savo svajonės vėjais nepaleisi. Kas liko? Na, praktiškai viskas :D Dabar tavo tikslai:
„šaudyti” pigius bilietus (happyfly.lt man nuolat pasitarnauja šioje srityje) arba, jei nutarei keliauti kitu būdu – domėtis traukinių/autobusų/bendražygių kelionių datomis.
įsigyti internetinių mokėjimų kortelę, jei jos dar neturi. Aišku, jei keliauji į mažiau civilizuotus taškus, tai prasmės neturi, tačiau užsienio miestuose labai patogu įvairius mokėjimus ar rezervacijas atlikti vienu spustelėjimu.
susirasti kiek įmanoma daugiau informacijos apie konkrečius taškus, kuriuos norėtum pamatyti. Jei jau ketini keliauti, išspausk iš to laiko viską, ką tik įmanoma.
susikurti planą – kaip, ką, kada ruošiesi aplankyti. Dažnai prireikia muziejų ar koncertų bilietus pirkti iš anksto – tokių kaip tu norinčių gali būti gyva gausa. Kita vertus, jei iškeliauji ilgesniam laikui, pravartu išsaugoti tą laisvės jausmą, kuomet nubudęs ryte dar nežinai, kur tą dieną atsirasi :)
apmąstyk darbo užsienyje galimybę. Ne vienas keliautojas, nusitrenkęs į tolimus kraštus, sugebėjo mėgautis egzotiška aplinka, tuo pačiu užsiimdamas įvairiais vietiniais darbeliais – pasirodo, apsimoka -> wanderingearl.com
Visapusiškai ruoškis kelionei – jei reikia, ryžkis skiepams, parduok nereikalingų daiktų šūsnį, grąžink skolas, kraštutiniu atveju – keisk darbą. Pasitaiko tokių, kurie neigia įsipareigojimo darbui svarbą – užmesk akį ir į jų patarimus ->  stevepavlina.com
Svarbiausia – nenustok svajoti ir domėtis tave laukiančiais nuotykiais. Skaityk, klausyk, domėkis viskuo, kas pakursto tavo norą judėti į priekį. Mano patarimas – pasidomėk kitų keliautojų istorijomis. Nustebsi pamatęs, kiek panašumų tarp jų ir savęs atrasi – turbūt noras keliauti yra universalus ir artimas kiekvienam iš mūsų:) -> justonewayticket.com

po-miesta

4. Keliauk!
Ką gi, šiame žingsnyje istoriją turi pratęsti pats. Viskas ko galiu palinkėti – kūrybiško ir pozityvaus žvilgsnio, drąsios širdies ir užsispyrimo. Pabaigoje bus kaip niekad aišku, kad nepaisant visų rūpesčių ir sunkumų, buvo verta. Sėkmės!*

keliauk

Paveikslėliai iš weheartit.com

Parengė:
Greta Lietuvninkaiė
(VU psichologijos studentė)
jaunambutfaina.blogspot.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.