Tetsugenas, dzeno aistruolis Japonijoje, nusprendė išleisti sūtras, kurios tuo metu buvo pasiekiamos tik kinų kalba. Mediniais blokais turėjo būti atspausti septyni tūkstančiai knygų kopijų. Milžiniškas sumanymas.

Tetsugenas pradėjo keliauti ir rinkti šiam tikslui aukas. Keli entuziastai jam davė šimtą aukso gabalų, bet daugiausia jis gaudavo tik grašius. Tetsugenas kiekvienam aukotojui atsakydavo su vienodu dėkingumu.

Po dešimties metų jis turėjo užtenkamai pinigų, kad pradėtų darbus.

Tačiau nutiko, kad tuo metu patvino Udži upė. Ji užliejo laukus ir prasidėjo badas. Tetsugenas paėmė savo sukauptas lėšas ir išleido jas žmonėms nuo bado gelbėti. Tada jis vėl išėjo aukų rinkti.

Po kelerių metų šalyje paplito epidemija. Tetsugenas atidavė, ką buvo surinkęs, kad padėtų savo žmonėms.

Trečią kartą jis pradėjo rinkti aukas iš naujo ir po dvidešimties metų jo noras išsipildė. Medinius blokus, kuriais buvo spausdintas pirmasis sūtrų leidimas, dabar galima pamatyti Obaku vienuolyne Kioto mieste.

Japonai savo vaikams sako, kad Tetsugenas iš tiesų išleido tris sūtrų rinkinius. Ir kad pirmieji du nematomi rinkiniai net pranoksta paskutinįjį.

Šaltinis: Sudarytojas Domantas Razauskas (2012). Dzeno istorijos. Vilnius: Dominicus Lituanus.
Iliustracija: Jay Castor

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!