Istorija apie kavą

Iliustracija: Mikesh Kaos / Unsplash

Atėjo kartą pas išminčių žmogus ir sako:

– Mokytojau, aš pavargau, mano gyvenimas toks sunkus, aplinkui vien problemos. Beveik visada esu priverstas plaukti prieš srovę… Neturiu daugiau jėgų… Ką man padaryti?

Išminčius patylėjo, bet nieko neatsakė, o tik užvirė tris vienodus puodelius vandens.

Į vieną įdėjo morką, į kitą kiaušinį, o į trečią kavos pupelių. Po kurio laiko ištraukė iš vandens morką ir kiaušinį, išpilstė kavą į puodukus.

– Kas pasikeitė? – paklausė mokinio.
– Kiaušinis ir morka išvirė, o kava ištirpo vandenyje, – atsakė tas.
– Ne, – tarė išminčius. -Tai tik paviršutiniškas žvilgsnis. Veikiama nepalankių verdančio vandens aplinkybių kieta morka tapo minkšta ir lanksti, o trapus ir skystas kiaušinis pasidarė kietas ir tvirtas. Išoriškai jie lyg ir tokie pat, kaip ir seniau, bet viduje – jų struktūra pakito. Taip ir žmonės, kartais išoriškai stiprūs, tam tikromis aplinkybėmis gali tapti silpnais, o trapūs ir silpni – gali tapti stiprūs bei kieti.

– O kava? – paklausė mokinys.
– O!.. Tai įdomiausia!.. Kavos pupelės naujoje priešiškoje aplinkoje visiškai ištirpo ir ją pakeitė – karštas vanduo virto puikaus skonio gėrimu.

Yra ypatingi žmonės, jų nepakeičia aplinkybės, tačiau jie keičia aplinkybes, kas kart paversdami jas į kažką nauja ir gražus, kiekvienoje situacijoje gaudami sau naudos ir žinių.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.