Klausimas: Su savo vaikinu draugaujame daugiau nei metus laiko. Tačiau jis iki šiol nepamiršta savo buvusios merginos. Ši problema buvo nuo pat mūsų draugystės pradžios. Kai jis dvejojo ar būti su manimi, ar grįžti pas buvusią. Vėliau sužinojau, kad jis draugaudamas su manimi ir toliau bendravo su ja. Iki šiol negaliu juo pasitikėti.

Minint pasitikėjimą, tai jis buvo sugriautas, kai socialiniuose tinkluose paskaičiau jo pasipasakojimus draugei, kuriai guodėsi, kad nežino ar nori būti su manimi, nes vis dar myli buvusią. Žinoma, po tiesos sužinojimo pasikalbėjome, pasisakiau, kad viską žinau. Jis aišku supyko, kad skaičiau jo susirašinėjimus (jis mano skaito taip pat), tačiau pasižadėjom vienas kitam, kad nebeskaitysime vienas kito susirašinėjimų, aš juo pasitikėsiu, o jis pažadėjo, kad pamirš praeitį ir kas joje buvo.

Tačiau situacija pasikartojo, vėl paskaičiau ir pamačiau, kad jis jos nepamiršo. Susirašinėjimuose draugui pasakoja ką dėl jos būtų padaręs ar padarytų dabar, guodžiasi, kad jos nėra arba ji neparodo, kad gailisi, jog jie išsiskyrė, kai būna savo draugų būrį (su buvusia turi bendrą draugų ratą).

Jaučiuosi taip, lyg būčiau išduodama dvasiškai, psichologiškai. Negaliu juo pasitikėti, o be pasitikėjimo jokie tvirti santykiai neegzistuoja.

Šiaip mūsų draugystė būtų ideali, nes turime tas pačias vertybes, panašų požiūrį į gyvenimą, buities dalykus ir panašiai. Kartu keliaujame, pažįstame vienas kito šeimas, gimines, laisvalaikį leidžiame kartu, kalbam apie ateitį. Bet jis būdamas su manimi, vis galvoja apie ją.
Svarstau ką daryti šiose situacijoje. Ar vėl užmerkti akis ir meluoti sau ir jam, kad viskas gerai, ar bandyti pasikalbėti su juo, kodėl taip yra, ar paleisti mylimą žmogų, kad rastų naują laimę ir pamirštų praeities nelaimę?

Jolita (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė Ramvydė Vitartaitė:

Labas, Jolita, džiaugiuosi, kad ieškai pagalbos ir dėkoju už Tavo laišką. Aiškiai ir suprantamai apibūdinai savo situaciją, iš to suprantu, kad šie santykiai tau labai rūpi ir problemą analizavai ne vieną kartą. Iš laiško suprantu, kad esi pasimetusi ir nežinai, kaip toliau elgtis esamoje situacijoje. Noriu pasidžiaugti, kad užduoti labai gerus klausimus, į kuriuos pabandysiu Tau atsakyti.

Į pirmą Tavo klausimą „ar užmerkti akis ir meluoti sau ir jam“, atsakymas slypi Tavo laiške „be pasitikėjimo jokie tvirti santykiai neegzistuoja“. Taip ir yra, nes melas ir pasitikėjimas du nesuderinami dalykai. Ar tikrai jausiesi laiminga apgaudinėdama save ir jį, jog viskas gerai? Saviapgaulė ir pastangos nematyti akivaizdžių dalykų atima labai daug energijos, kurią galėtum panaudoti naudingesniems dalykams. Antras klausimas „ar bandyti pasikalbėti su juo, kodėl taip yra“. Taip, tai būtų naudinga ir galima užduoti esminius klausimus: dėl ko jis su Tavimi, o ne bando susigrąžinti savo buvusią? Kaip jis įsivaizduoja tolimesnius jūsų santykius? Taip pat verta jam pasakyti, kaip Tu jautiesi (pvz.: išduota morališkai, psichologiškai), kaip įsivaizduoji tvirtus santykius (pvz.: be pasitikėjimo jokie tvirti santykiai neegzistuoja). Nuo šio pokalbio priklausys, ar paleisti mylimą žmogų, kad rastų naują laimę ir pamirštų praeities nelaimę, ar ne. Svarbu, kad per šį pokalbį išsiaiškintumėte, kaip darote toliau – pradėsite naują santykių etapą, kurio metu abu stengsitės pamiršti praeitį, ar sukate skirtingais keliais ieškoti savo tikrosios laimės. Tvirti santykiai nėra pastatomi, kai vienas iš poros gyvena su viltimi susigrąžinti savo buvusį partnerį. Tokiose santykiuose gaištamas abiejų žmonių brangus laikas bei energija. Santykiai gali ir toliau vystytis, jei partneris nuoširdžiai nuspręs atsisakyti praeities ir tam dės pastangas. Tačiau didelė tikimybė, kad vaikinas iš baimės prarasti jūsų santykius ir likti be nieko – be jūsų ir be buvusios, gali vėl prižadėti tai, ko negalės ištęsėti. Juolab, kai keletą kartų jis jau sulaužė Tavo pasitikėjimą. Svarbu Tau pačiai atsakyti į klausimą – kiek kartų dar jam reikia sulaužyti Tavo pasitikėjimą, kad nuspręstum viską užbaigti?

Sėkmės!
Psichologė Ramvydė Vitartaitė
El.paštas: ramvyde@gmail.com
Foto: Life’s Journey

Share Button
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė
DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!