„Jaunimo linijos“ tyrimas: pokalbiai internetu mažina savižudybės riziką

Prieš pusę metų kartu su „Telia“ pradėtas „Jaunimo linijos“ pilotinis projektas teikti psichologinę pagalbą tiesioginių pokalbių internete metu pasiteisino – atliktas tyrimas parodė, kad net 37 proc. besikreipusiųjų prieš pokalbį internetu mąstė apie savižudybę, o pabendravę su „Jaunimo linijos“ savanoriais konsultantais dauguma pasijuto geriau.

„Jaunimo linijos“ savanoriai su žmonėmis, kuriems reikia emocinės paramos, bendrauja ne tik telefonu, elektroniniais laiškais, bet ir per tiesioginius pokalbius internetu. Praėjusių metų pabaigoje pradėtas tiesioginio bendravimo internetu projektas pasiteisino, nes „čia ir dabar“ kartai tai yra įprastas ir priimtinas būdas spręsti įvairias problemas.

„Tiesioginis pokalbis internetu įtraukia abu pašnekovus, paramos ieškančiam žmogui padeda išreikšti jausmus, nusiraminti. Tą patvirtina ir pusę metų trukusio tyrimo rezultatai – suteikta emocinė parama efektyviai sumažino psichologinį skausmą ir savižudybės riziką“, – sako „Jaunimo linijos“ direktorė Agnė Mažvilaitė.

Pilotinis pokalbių internetu (angl. chat) projektas buvo vertinamas pačių besikreipiančiųjų ir savanorių. Šią emocinės paramos formą dažniausiai rinkosi 16-30 amžiaus žmonės, kurie internetu kreipėsi tikslingai, norėdami pasidalinti sunkumais.

Pasak A. Mažvilaitės, šiuo metu pokalbiai internetu veikia tris kartus per savaitę, tačiau „Jaunimo linija“ planuoja parengti daugiau savanorių, kad ši emocinės paramos forma taptų tokia pat prieinama kaip skambutis telefonu. Tam bus reikalingi ir nauji savanoriai, kuriuos „Jaunimo linija“ kviečia prisijungti prie emocinę paramą teikiančių komandų.

Pokalbių internetu projektą „Jaunimo linija“ įgyvendina su ilgamečiu partneriu – bendrovė „Telia“ padėjo įsigyti ir įdiegti naujausią programinę tiesioginių pokalbių internetu įrangą.

„Technologijos įgalina naujas bendravimo formas, tačiau nepakeičia svarbiausio – žmogiškojo ryšio. Todėl remiame „Jaunimo linijos“ projektus, kad technologijos būtų taikomos ne tik asmeninio gyvenimo patogumui, bet ir pagalbai vienas kitam“, – sako Kęstutis Šliužas, „Telia Lietuva“ vadovas.

Prie įvairių emocinės paramos linijos projektų „Telia“ reikšmingai prisideda jau daugiau negu 14 metų.

Pokalbiai internetu yra anonimiški, jie vyksta trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18 iki 22 val., taip pat šeštadieniais nuo 13 iki 17 val. Prisijungti prie pokalbių internetu programos galima per „Jaunimo linijos“ internetinę svetainę www.jaunimolinija.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Jaunimo linija“ veiklą pradėjo 1991 m. ir šiuo metu yra viena didžiausių nemokamos emocinės paramos tarnybų Lietuvoje. „Jaunimo linijos“ savanoriai kas mėnesį suteikia emocinę paramą apie 5 000 žmonių.

Kristina Lymantaitė | jaunimolinija.lt
„Jaunimo linijos“ Komunikacijos specialistė

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.