JAV valstijoje norima atsikratyti evoliucijos teorijos

Evoliucija yra viena pagrindinių idėjų biologijos moksle, tačiau JAV Misūrio valstijos respublikonui Rickui Brattinui atrodo, kad tėvai turėtų turėti teisę neleisti savo vaikų į pamokas, kuriose apie ją mokoma.

adomo sukurimas

Adomo sutvėrimas (Mikelandželas)

Įstatymo projekto autorius R. Brattinas evoliuciją vadina „indoktrinacija“, kadangi mokyklose nepasakojama apie jokias kitas versijas. Tačiau jokių kitų moksliškai pagrįstų alternatyvių teorijų iki šiol nėra, rašo portalas iflscience.com.

Politiko pasiūlytame įstatyme nesukonkretinama, ar mokiniai galėtų nesimokyti tik pačios evoliucijos teorijos, ar ir dalykų, kurie glaudžiai su ja susiję, pavyzdžiui, taksonomijos (gyvųjų organizmų klasifikacijos) ar genetikos.

„Misūrio kreacionistinis įstatymas yra dalis strategijos, kurią kreacionistai naudoja bandydami įkišti religiją į viešąsias mokyklas. Dėl teismo sprendimų bylose Edwards v. Aguillard ir Kitzmiller v. Dover kreacionizmas ir jo atšaka „protingas sumanymas“ daugiau nebeįleidžiami į viešųjų mokyklų mokslo pamokas. Vietoje to kreacionistai leidžia įstatymus, kurie leistų evoliucijos „kritiką“ arba mokyti „visų pusių“, – iflscience.com sakė mokslo edukacijos aktyvistas Zackas Kopplinas, dirbantis Luizianos ir Teksaso valstijose.

1987-aisiais JAV Aukščiausiasis teismas nutarė, kad mokyti kreacionizmo iš viešų pinigų finansuojamose mokyklose prieštarauja konstitucijai. 2005-aišiais šis sprendimas išplėstas įtraukiant ir „protingo sumanymo“ (intelligent design) idėją.

Pastarosios šalininkai teigia, kad visatos ir gyvosios gamtos savybės yra geriau paaiškinamos protingo kūrėjo veiksmais, o ne atsitiktinumų seka ar evoliucija. Jie siekia, kad „protingo sumanymo“ idėja būtų pripažinta moksline teorija.

Šaltinis: lrt.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.