fbpx

Kaip nutraukti santykius?
5 (1)

Kartais net tvirtai apsisprendus, nesinori kito skaudinti, tad nutraukti santykius būna sunku. Bet nieko nedarydami žmogų įskaudinsite dar labiau, nes jis veltui ir toliau dėl santykių stengsis. Nukentėsite ir jūs, nes gyvensite įklimpę į melą. Atsisveikinti skaudu. Bet nuo to neišsisuksi. Net jei išsiskirti nusprendėte jūs, netektį išgyvensite abu. Vengdami tikrovės negerbiate nei kito, nei savęs. 

Toliau surašyti patarimai padės jums ryšius nutraukti lengviau:

1. Iš anksto parepetuokite. Tuomet apgalvosite, ką ir kaip sakysite, kaip atremsite labiausiai tikėtinus kito žmogaus žodžius. Be to, taip prisipratinsite prie to, kas laukia.

2. Pasiūlykite susitikti viešumoje. Kur kas mažiau tikėtina, kad jus aprėks arba prieš jus griebsis smurto restorane arba parke nei privačioje erdvėje – name ar bute.

3. Susitikite ryte. Taip kitas žmogus turės visą dieną apmąstyti išsiskyrimą ir kreiptis pagalbos.

4. Šnekėkite glaustai. Kitas žmogus turbūt jau numano, ką pasakysite, bet vis tiek negirdės nieko daugiau, tik pagrindinę mintį.

5. Kalbėkite tik apie dabartį. Netraukite iš užmaršties senų nuoskaudų ir skriaudų. Galbūt jaustumėtės teisesni, jei kitam žmogui surengtumėte visapusį teismą, bet taip galite įsitraukti į kivirčą. Apie praeitį reikia išsikalbėti, bet vėliau, su artimu draugu ar pas psichologą.

6. Jausmus išsakykite pirmuoju asmeniu. Tokie sakiniai atsakomybės už jūsų jausmus neperkelia kitam. „Noriu nuo nieko nepriklausyti.” „Noriu geriau save pažinti.” „Pasikeičiau ir nebesijaučiu laiminga gyvendama santuokoje.” Kai mintis išsakote pirmuoju asmeniu, kitas nesijaučia turįs jus pulti, kad apsigintų. Tad venkite sakinių antruoju asmeniu, nes jie dažniausiai nuskamba kaip kaltinimas „Tu – storžievis.” „Esi niekam tikęs meilužis.” „Visiškai mane išsunkei.”

7. Praneškite, ką ketinate daryti. Jei norite išsiskirti arba kitaip nutraukti santykius, tiesiai tai pasakykite. Dažnai žmonės taip neaiškiai išsako savo ketinimus, kad pašnekovas tik miglotai nuvokia, kad jūs jaučiatės nelaimingi. Jei su šiuo žmogumi susilaukėte vaikų, pasakykite jam, ar tikitės, kad jis aktyviai dalyvaus vaikų gyvenime kaip tėvas ar motina.

8. Jei sprendimas neatšaukiamas, pasakykite tai labai aiškiai. Aktyviai klausykitės, sutikite su teisybe ir pasitelkite užsikirtusios plokštelės metodą, kad parodytumėte žmogui, jog jį supratote, bet vis tiek daugiau nebegyvensite kaip iki šiol.

9. Antra proga. Jei tvirtai priėmėte sprendimą ir jis neatšaukiamas, toliau nebeskaitykite. Kita vertus, jei jūs tokie, kaip dauguma žmonių, šiandien savo sprendimu galite būti tvirtai įsitikinę, bet vėliau nežinia, ar būsite dėl jo tokie tikri. Vos tik praėjus pirmam palengvėjimui dėl pasibaigusių santykių, neretai entuziazmas išblėsta ir apninka abejonės. „Gal šį kary jo pažadas buvo nuoširdus.” „Galbūt jis tikrai pasikeistų.” Gal padariau klaidą.”

Nusprendę atnaujinti santykius, išdėstykite reikalavimus. Pavyzdžiui: 1. Ne vėliau kaip per dešimt dienų užsirašysi gydytis reabilitacijos centre. 2. Mėnesio gale, kaip žadėjote, paaukštinsite mane ir pakeisite atlyginimą. 3. Užsirašysime pas psichologą dėl porų terapijos.

Jei kitas žmogus su reikalavimais nesutiks, tik aiškiau žinosite, kokį sprendimą priimti. O jei sutiks, numatykite laiko terminą, per kurį jis turi padaryti, ką pasižadėjo, ir sutarkite, kad dėl tolimesnių santykių apsispręsite per ateinančius kelis mėnesius. Jei per tą laiką neįvyks jokių pokyčių, daugiau neatidėliokite, nesileiskite į šnekas ir nutraukite santykius.

Pabaiga atveria kelią naujai pradžiai. Nepadėję taško dabartyje, negalėsite žengti į ateitį. Jei jus sieja geri santykiai, į ateitį ženkite kartu. Bet jei ryšys nesiklosto, jį nutraukus atsiras erdvės naujoms patirtims.

Pagal: Janet Geringer Woititz, Alan Garner „Vaikystėje neišmoktos pamokos: svarbiausi gyvenimo įgūdžiai užaugusiems nedarniose šeimose.” (2017, 183-186 p.)
Iliustracija: Jason Blackeye

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.