Kaip patikrinti, ar esate priklausomi nuo interneto?

internetas-priklausomybe

Specialistai sunerimę, kad šiais laikais šimtai milijonų žmonių tampa virtualios erdvės įkaitais ir vis dažniau prabyla apie priklausomybę nuo interneto bei socialinių tinklų. Ji esą išsivysto dėl tokių pačių priežasčių kaip ir kitos priklausomybės – žmonės jaučiasi vieniši ir neturi draugų, todėl paguodos ieško kompiuterio ekrane. Lietuvoje priklausomybė nuo interneto dar negydoma, tačiau problemos rimtumą pripažįsta vis daugiau specialistų.

Psichologės Raimondos Tomkevičienės teigimu, nereikia stebėtis, kai paauglys internete ieško papildomo dėmesio, tačiau jei socialiniuose tinkluose ir naršyklėse leidžiamos ištisos valandos, o asmenukės afišuojamos kasdien, reikėtų sunerimti.

Pirmieji priklausomybės požymiai – jeigu kompiuteriu bendraujama daugiau nei asmeniškai, turima daugiau virtualių draugų nei realių, nuolat įjungtas vienas socialinis tinklas. O realiam ir virtualiam bendravimui skiriamą laiką, pasak psichologės, labai lengva susiskaičiuoti.

„Galima atlikti elementarius matematinius veiksmus ir susiskaičiuoti – 8 valandos miegui, 8 valandos darbui ir 8 valandos poilsiui. Susiskaičiuoti, kiek valandų užima sėdėjimas prie ekrano. Kokia yra pusiausvyra šalia visų kitų poilsio dalykų – fizinio judėjimo, domėjimosi kultūriniu gyvenimu, gyvo bendravimo su kitais. Tiesiog paprastai matematiškai susiskaičiuoti ir kiekvienas pamatys savo vaizdą“, – norintiems pasitikrinti, ar dar nėra priklausomi patarė psichologė R. Tomkevičienė.

Pagal tarptautinę ligų klasifikaciją priklausomybe vadinama tokia fiziologinė ir psichologinė būsena, kai žmogų apima nenumaldomas troškimas vartoti tam tikrą medžiagą, organizme išsivysto tolerancija dideliems jos kiekiams, o nutraukus vartojimą pasireiškia nerimo lydima abstinencija. Be to, priklausomas asmuo vartoja medžiagą ir pamiršta kitus interesus, nepaisydamas socialinių ir medicininių padarinių.

Medicinos registruose priklausomybė nuo interneto dar nėra oficialiai pripažinta liga, tačiau daugelį iš paminėtų požymių ji atitinka. Priklausomybės nuo interneto atveju nėra fizinės abstinencijos ir daugiau nukenčia socialiniai santykiai.

Šaltinis: lrt.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.