Couple in bed --- Image by © Steve Hix/Somos Images/Corbis
© Steve Hix/Somos Images/Corbis

Klausimas: Laba diena, su žmona gyvename kartu 20 metų. Jai seksas dešimtoje vietoje, bet kai nori, tai viskas tvarkoje. Nesuprantu, kodėl moterims taip mažai norisi. Man patiktų kasdien, na gerai, būtų bent triskart per savaitę. Gal galite patarti, kaip ją priversti užsinorėti sekso. Ji daug dirba, gal todėl ir atsisako… Pavargau jos prašyti kas vakarą. Nejau nėra kokių „vaistų“ ar dar ko? Anzelmas.

Atsakymas: Laba diena, Anzelmai. Prievarta, žinoma, čia nieko nepakeisi. Apskritai prievarta niekada nepasiteisina ir yra nepateisinama jokioje situacijoje, nebent žmogaus, darančio nusikaltimą, žalojančio save ir kitus, atžvilgiu. Tuo tarpu švelnus spaudimas, nekalta manipuliacija, – kodėl gi ne? Ką turiu omeny, paklausite jūs? Nejaugi taip visiškai ir neįsivaizduojate, kas tai galėtų būti? Sakysite, jau tūkstančius tų „vaistų“ išbandėte?

Ir gėles dovanojote, ir vakarienę ruošėte, ir į restoraną, teatrą, koncertą, kiną kvietėte, apatinį trikotažą pirkote, ir vis tiek nieko!!! Pavargote tikėtis ir laukti? Suprantu… Tikrai sunku, kai nesutampa seksualiniai poreikiai. Tiesą sakant, turiu jus nuliūdinti, kartais yra tokių atvejų, kad nieko čia nepadarysi. Prigimtis yra prigimtis. O kartais tiesiog seksualinis nesuderinamumas. Net jei mylite vienas kitą ir abu labai norite, kad kitas jaustųsi laimingas…

Vis dėlto, kaip manote, o kodėl jūsų žmona tiek daug dirba? Ar todėl, kad jai labai patinka jos darbas, ir ji be jo tiesiog negali gyventi, ar tokiu būdu ji bėga nuo artumo, intymumo su jumis, ar tiesiog žmona yra tiek apsikrovusi darbais todėl, kad šeimai trūksta pinigų, nes jūs neuždirbate tiek, kad ji galėtų mažiau dirbti? Tuomet žmona galėtų daugiau ilsėtis, ji būtų labiau atsipalaidavusi ir galbūt norėtų dažniau mylėtis.

Jei tai yra pastarasis atvejis, ar jūs galėtumėte daugiau dirbti, gabūt papildomai uždarbiauti? Jei ji savo darbu bėga nuo artumo su jumis, gal verta pradėti taisyti santykius, investuoti į emocinio klimato šeimoje gerinimą, išsiaiškinti, ko žmona norėtų iš jūsų, kaip ji įsivaizduoja gerus santykius tarp vyro ir moters, kokios yra jos svajonės ir pan. Jei jūsų žmona yra darboholikė, ji taip jaučiasi realizuojanti save ir tai yra pagrindinis jos gyvenimo variklis, o seksas iš tikrųjų užima tik dešimtąją vietą jos prioritetų sąraše, ko gero, situacija beviltiška… Bet viltis miršta paskutinė!
[psichika.eu]
Psichoterapeutė Ramune Pajuodyte-Milašienė / 15min.lt
psichoterapeutas.com | porosterapija.lt

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!