fbpx

Kas antras lietuvis norėtų turėti du vaikus

vaiku-darzelis

Vaikų darželis

Noras turėti daugiau vaikų yra tiesiogiai proporcingas šeimos, kurioje žmogus augo, dydžiui. Daugiausiai lietuvių, kurie augo 4 ir daugiau vaikų šeimoje, atsakė, jog norėtų turėti tris ir daugiau vaikų (38 proc.), atitinkamai, vieną atžalą norėtų turėti tie, kurie ir patys yra vienturčiai (19 proc.). Tai parodė banko „Bigbank“ užsakymu tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Pusė Lietuvos gyventojų, jei leistų galimybės, norėtų auginti dvi atžalas, o kas trečias (32 proc.) – 3 ir daugiau vaikų. Vos daugiau nei dešimtadalis lietuvių atsakė, jog net turėdami visas galimybes, rinktųsi nedidelę šeimą ir turėtų vieną vaiką. Nė vieno vaiko nenorėtų turėtų 6 proc. lietuvių.

„Nors situacija po truputį gerėja, Lietuvoje didelės šeimos vis dar asocijuojasi su vargu ir nepritekliumi. Prie tokio požiūrio veikiausiai prisidėjo tarybiniais laikais formuota idėja, jog ideali šeima – tai tėvai ir vienas ar daugių daugiausiai du vaikai. Taip pat lietuvius gąsdina ir daugiavaikių šeimų pavyzdžiai, kuriose tėvai neišgali pasirūpinti atžalomis arba už vaikus gaunamos pašalpos tampa pragyvenimo šaltiniu“, – sako Jurgita Pocienė, daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ įkūrėja ir vadovė.

J. Pocienė akcentuoja, jog Lietuvoje daugiavaikėms šeimoms trūksta ne tik visuomenės, bet ir valdžios palaikymo – tiek dideliuose, o ypatingai mažuose miesteliuose trūksta infrastruktūros, renginių, skirtų gausioms šeimoms.

Tyrimo duomenys taip pat atskleidė, kad tris ir daugiau vaikų norėtų turėti daugiau moterų nei vyrų, atitinkamai – 36 proc. ir 27 proc. Labiausiai apie daugiavaikę šeimą svajoja 60-69 metų sulaukę žmonės, didelės šeimos mažiausiai nori jauniausi respondentai. Lietuviai, kurių amžius iki 29 m., labiausiai džiaugtųsi turėdami du vaikus (48 proc.), o net 9 proc. jų – visai neturėdami vaikų.

„Apklausos duomenys rodo, kad dauguma lietuvių norėtų turėti daugiau vaikų, tačiau dažnai juos varžo tiek finansinės galimybės, tiek visuomenės nuomonė. Būtent todėl, jau penktus metus iš eilės organizuodami „Metų gausios šeimos rinkimus, norime paskatinti daugiavaikes šeimas dalintis savo patirtimi, parodyti, kad didelė šeima yra vertybė, ir taip keisti visuomenės nusistatymą“, − pasakoja „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

Tris ir daugiau vaikų auginančios Lietuvos šeimos šį pavasarį kviečiamos dalyvauti penkerius metus iš eilės rengiamame konkurse „Metų gausi šeima“. Šiais rinkimais siekiama keisti visuomenės požiūrį į gausias šeimas, paskatinti tokių šeimų kūrimąsi ir pagerbti daug vaikų auginančias šeimas.

Savo kandidatūras šeimos gali siūlyti savarankiškai arba būti siūlomos artimųjų, įvairių Lietuvos organizacijų. Šeimų aprašymus, kuriuose turi būti aiškiai ir išsamiai pristatomi jų nariai, prašoma siųsti el. pašto adresu info@dsa-mes.lt. Aprašyme turi būti nurodyti šeimos išskirtinumas bei priežastys, kodėl būtent ji yra verta „Metų gausios šeimos“ titulo. Kandidatūrų laukiama iki gegužės 2 d.

Šiemet „Metų gausi šeima“ bus paskelbta ir apdovanota gegužės 18 d., daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ kartu su banku „Bigbank“ organizuojamo renginio, skirto Šeimos dienai, metu. Renginys prasidės šventine eisena „MES už šeimą“ nuo Katedros aikštės ir tęsis Lukiškių aikštėje, kur vyks koncertinė programa (A. Noviko džiazo studija, šokių kolektyvas „Flamenko.lt“bei kiti vaikų kolektyvai iš visos Lietuvos), šeimų piknikas su pramogomis mažiems ir dideliems, bei bus paskelbta, kam atiteko „Metų gausios šeimos“ titulas.

„Metų gausios šeimos“ apdovanojimai tuo pačiu metu vyks visose Baltijos šalyse. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygos: www.dsa-mes.lt.

 

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.