Važiuodami namo galite būti nusiteikę draugiškam pokalbiui su savo antrąja puse apie tai, kokia buvo jo ar jos darbo diena. Vis tik kartais vos įėjus pro duris vietoje bučinio jus pasitinka piktas priekaištas dėl to, ko nepadarėte, ar to, ką padarėte blogai. Galbūt pamiršote užsukti į parduotuvę, o gal išrinkote ne tuos prieskonius, kokių reikėjo.

Tokie barniai įprasti visoms poroms, teigia Vašingtono universitete dirbantis psichologas Johnas Gottmanas. Pyktis dėl smulkmenų yra visiškai normalu. Kur kas svarbiau, kaip poros elgiasi po to, rašoma Independent.co.uk.

Pagalvokite, ar išreiškę priekaištą dėl nupirktų prieskonių išklausote savo antrąją pusę, kuri galimai mėgina jums paaiškinti, kad tiksliai neįvardijote, kokių prieskonių prašote parvežti. Psichologo teigimu, labai svarbu, ar supratę, jog pykstate be reikalo, atsiprašote, ar tęsiate ginčą toliau, mėgindami parodyti, jog tik visiškas idiotas nesuprastų, kokie prieskoniai tinkamiausi mėsai marinuoti.

Jei dažniau elgiatės būtent taip, parodote savo antrajai pusei panieką, o tai labai kenkia santykiams.

Panieka, kuri apima pyktį ir pasibjaurėjimą, yra kur kas pavojingesnė nei paprastas nusivylimas ar negatyvus požiūris. Paniekindami kitą parodote, jog vertinate jį ar ją kaip menkesnį, o ne lygiavertį.

J. Gottmanas kartu su psichologu Robertu Levensonu atrado, jog toks elgesys kartu su kritika ir gynybiškumu gali padėti numatyti skyrybas net 93 proc. tikslumu.

Panieka, anot J. Gottmano, yra tarsi „mirties bučinys“ santykiams. Jausdamiesi geresnis už kitą, jūs kur kas rečiau norėsite įsijausti į kito žmogaus jausmus ir jį suprasti.

Jei pastebite, kad panieka jūsų santykiuose nesvetima, nepulkite į paniką. Suprasti, kad elgiesi klaidingai, yra pirmasis žingsnis, siekiant pokyčių. Paieškokite būdų, kaip išvengti tokio elgesio, arba pakeiskite jį pozityviu.

Parengė alfa.lt
Iliustracija: Frida Yáñez

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!