Kauno klinikos kviečia prisijungti prie akcijos „Gydo ne tik vaistai“

Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyriuje kiekvieną parą dėl ūmių ligų ir traumų apsilanko apie 100 sunegalavusių vaikų. Netikėtas vizitas į gydymo įstaigą dažnam vaikui ir jo artimajam sukelia papildomą baimę, nežinią. Vaikų skubios pagalbos skyriaus medikai, norėdami labiau padėti jauniausiems pacientams, skelbia akciją „Gydo ne tik vaistai“, kurios metu kviečiama visus norinčius prisidėti prie palankios aplinkos vaikams sukūrimo įvairiomis meninėmis priemonėmis. 

Pastebėta, jog vaikams pritaikyta ligoninių aplinka juos ramina, padeda atsipalaiduoti, nukreipti dėmesį nuo patiriamo skausmo.

„Priklausomai nuo vaiko būklės ir nusiskundimų, mūsų skyriuje pacientai kartu su artimaisiais praleidžia iki paros laiko, per kurį atliekami įvairūs tyrimai, suteikiama skubioji pagalba, pradedamas gydymas. Nemedikamentiniam skausmo malšinimui vaikams svarbi Vaikų skubios pagalbos skyriaus aplinka, dėmesio nukreipimas piešiniais, filmais. Pastebėta, jog palanki aplinka vaikams suteikia saugumo jausmą, mažina stresą, medikams tampa lengviau bendrauti su vaikais ir jų artimaisiais“, – apie akcijos mintį ir prasmę kalba Vaikų skubios pagalbos skyriaus administratorius, vaikų intensyvios terapijos gydytojas ir vaikų ligų gydytojas Algirdas Dagys.

Akcija „Gydo ne tik vaistai“ kviečia visus dailininkus, menininkus, meno mokyklų, gimnazijų atstovus, organizacijas ar žmones, neabejingus geresnei vaikų psichologinei savijautai, prisidėti prie akcijos savo idėjomis ir jų išpildymu. Šiuo metu skyriuje esančios sienos, durys, langai ir net lubos laukia, kol juos papuoš piešiniai, klijuojami lipdukai, kabančios dekoracijos ir visi kiti kūriniai, padėsiantys pacientams bent trumpam pamiršti savo ligą.

Kviečiame suinteresuotuosius savo idėjas ir pasiūlymus teikti paštu atstove.spaudai@kaunoklinikos.lt iki rugpjūčio 15 d.

Nuotraukose matomos vietos (sienos, durys, langai, lubos), kuriose būtų kabinami arba klijuojami piešiniai, aplikacijos ir visos kitos meninės raiškos priemonės.

 

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.