troliai

Interneto „trolių“, kurie rašo įžeidžiančius ir provokuojančius komentarus, nemėgsta niekas, tačiau jų atkaklumas – nepalaužiamas. Kaip parodė naujas tyrimas, tokį jų elgesį galimai lemia psichologinės priežastys, rašo Indy100.com.

„Science Direct“ publikuotas tyrimas nagrinėjo interneto „trolių“ asmenines savybes, tarp kurių – psichopatija, sadizmas ir empatija. Tyrime dalyvavo 415 žmonių (36 proc. vyrų ir 63 proc. moterų), kurių vidutinis amžius 23,37 m.

Tyrimas parodė, kad pašaipius komentarus dažniau rašo vyrai, kuriems labiau būdingi ir psichopatijos bei sadizmo asmenybės bruožai. Tyrėjų nestebino ir tai, kad tokie žmonės yra mažiau empatiški ir labiau linkę įžeisti kitą, nei užjausti.

Dar vienas atradimas susijęs su tuo, kad interneto „troliai“ gali nuspėti emocinę savo aukų kančią, todėl gali lengvai manipuliuoti kitų emocijomis.

Parengė alfa.lt
Iliustracija: gettyimages.com

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!