fbpx

Kodėl vaikams patinka pasiklysti miške?

Paklaidinimas miske 2

Paklydimas miške ir dar tamsoje daugeliui asocijuojasi su blogais išgyvenimais. Paradoksalu, tačiau būtent tai yra viena mėgstamiausių neįprastų pramogų vaikams. „Paklaidinimą miške“ organizuojančios pramogų agentūros „Vaiduokliai“ atstovų teigimu, miške klaidžiodami moksleiviai ne tik įveikia įvairias baimes, bet ir visapusiškai ugdo savo asmenybę. Tokio laisvalaikio užsiėmimo naudą įvertina ir vaikų psichologai.

„Paklaidinimo miške žaidimas gali būti naudingas keliais aspektais. Pirmiausia, kai įveikiamas iššūkis, didėja žmogaus savivertė, jis pradeda labiau pasitikėti savimi, todėl ir ateityje drąsiau imasi iniciatyvos. Antra – žaidžiama baimę keliančioje aplinkoje, nemažai bauginančių, įtemptų situacijų. Susidūrimas su baime akis į akį yra vienas iš baimių įveikimo būdų. Ir trečia – žaidžiama komandomis, o tai naudinga klasės ar grupės formavimui, kolektyvo glaudinimui, nes būtent komandinis darbas padeda pasiekti tikslą išeiti iš labirinto“, – sako vaikų psichologė Asta Petrulienė.

Pasak neįprastos pramogos vedėjo Antano Gedvilo, visas veiksmas vyksta Trakų rajone esančio draustinio teritorijoje, tad miškas yra saugus ir jokie pavojai dalyviams negresia. Prieš įeinant į mišką, dalyviams pravedamas būtinas instruktažas, kurio metu mokoma orientuotis miške, tamsoje neatsitrenkti į medį, eiti, įveikti įvairias kliūtis, taip pat suteikiama kita naudinga informacija. Išklausę mokymų dalyviai buriasi į kelias komandas ir per 3 valandas turi įveikti įvairias užduotis: surasti pasislėpusius „priešų“ komandos narius, juos aplenkti, sukurti laužą, kuris degtų minutę, rasti išėjimą iš miško ir kt. Žaidimo metu dalyviai išgirsta daug įdomių pasakojimų bei naudingų patarimų, kurie padėtų iš tiesų pasiklydus miške – sumažintų stresą ir priverstų mąstyti.

Didžiąją žaidimo dalį dalyviai būna vieni, be to, viskas vyksta visiškoje tamsoje, tad reikia ne tik pasitelkti drąsą, bet ir gerai įsiklausyti į miško garsus, stengtis suprasti vienas kitą, pasitikėti. Pasak žaidimo vedlio, beveik pusė žaidimo dalyvių pasiklysta, todėl norėdami grįžti į teisingą kelią, turi susitarti tarpusavyje – nei vienas negali pasilikti ar atsiskirti. „Labai įdomu stebėti, kaip vaikai tokiose situacijose bendrauja tarpusavyje, kaip berniukai prisiima didvyrių vaidmenį ir saugo mergaites, kaip galų gale visi susikaupia ir bendromis pastangomis išeina į gerą kelią. Kartu pasiekus tikslą, džiaugsmas daug didesnis“, – sako A. Gedvilo. Pasak jo, nors yra tekę net suvaidinti situaciją, kad taisykles pažeidinėjusi komanda paliekama miške, per dešimtmetį nebuvo nei vieno blogo atsiliepimo apie žaidimą, dažnai būna ir priešingai – vaikus reikia stabdyti, nes baigiasi laikas.

Paklaidinimas miske 1

Pramogų agentūros „Vaiduokliai“ vadovės Vaidos Šulniūtės teigimu, apie 80 proc. žaidimo dalyvių yra moksleiviai, kurie atvyksta iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, o vaikų gautos teigiamos emocijos užkrečia ir kitus – jei žaidime apsilanko viena klasė iš mokyklos, būtinai atvažiuos ir kita. Psichologė A. Petrulienė pramogos populiarumu tarp mokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių nesistebi: „Šiame žaidime galima patirti naujų ir intriguojančių iššūkių – nugalėti savo baimes, susirungti su bendraamžiais. Mokyklinio amžiaus jaunuoliams labai svarbu bet koks naujas teigiamas įspūdis.“

V. Šulniūtė pastebi, kad šia pramoga domisi ir suaugusieji – draugų kompanijos ar kolegos. Miške dažniausiai klaidžioja grupės iki 30 dalyvių, tačiau buvo ir tokių atvejų, kai pramogavo net 50-ies žmonių grupės. Jaunesni nei 14 metų dalyviai turi būti lydimi tėvų arba mokytojų.

Nors pramoga organizuojama visus metus, moksleiviai aktyviausi gegužę – mokslų baigimo proga ir rugsėjį, kai sugrįžę po vasaros atostogų nori pramogauti su bendraklasiais. Populiarumą šiuo laikotarpiu lemia dar ir tai, kad sutemsta šiek tiek greičiau nei vasaros metu, o oras – maloniai šiltas.
Daugiau informacijos apie pramogą galima rasti čia: vaiduokliai.lt.

 

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.