Laimutis Tilius. Vaistai ligų neįveiks, yra kitas kelias

0

begimas

Ne vienas mūsų esame patyrę skausmą, kai su gyvenimu dėl ligos atsisveikina artimas žmogus. Tuomet kyla įvairūs klausimai: kodėl, už ką, kaip gi taip greitai? Tokie patyrimai aplankė ir šios sėkmės istorijos herojų – Laimutį Tilių. Ligos artimųjų tarpe vyrą privertė pažvelgti į gyvenimą kiek kitaip nei seniau ir išsikelti anksčiau neapsvarstytus klausimus apie gyvenimo tikslą bei prasmę. Galiausiai, pradėjus mokytis gyventi pagal sveikos gyvensenos principus, pavyko rasti daugelį atsakymų bei pagaliau pajusti vidinę ramybę.

Pokyčių pradžia – savaitinė sveikatos mokykla

Kupiškio krašte užaugęs dviejų vaikų tėvas pasakoja, jog dabar gyvena harmonijoje su gamta, jaučiasi pilnas jėgų, entuziazmo, dalyvauja įvairiose visuomenės veiklose bei nesiliauja domėjęsis savęs tobulinimu bei sveika gyvensena. Kelias į visa tai prasidėjo nuo vieno žingsnio: prieš beveik 4 metus Kupiškyje vyko gyventojų susitikimas su Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) prezidentu Dainiumi Kepeniu. Tuomet sveikatos mokytojas vykdė LSS savaitinę sveikatos mokyklos programą, kur Laimutis su žmona Vanda ir įgavo sveikatingumo teorijos pagrindus.

Tokią praktiką sveikuolis apibūdina kaip ypač svarbų įvykį: ,,Šios savaitinės mokyklos dėka aš įpratau prie teisingos dienotvarkės, supratau, kaip ir ką man reikia taisyti savyje, kad jausčiausi energingas, pilnas entuziazmo ir laimingas. Po kursų, į klausimą, ar negaila sugaišto laiko, aš negalvodamas atšoviau, jog supratau, kad iki tol negyvenau, o dabar pagaliau galiu gyventi gamtos režimu“

Pasitraukė varginusios ligos ir irzlumas

Prieš pokyčius Laimutis dažnai sirgdavo peršalimo ligomis, turėjo problemų su virškinimo sistema, jausdavo tingulį, energijos trūkumą bei irzlumą įvairiose situacijose. O dabar jo gyvenimas vyksta gamtos ritmu ir kiekviena gyvenimo akimirka yra brangi. Po savaitinės sveikatos mokyklos išmokęs taisyklingai daryti mankštą, vyras su malonumu tai daro iki šiol. Taip pat vadovaujasi maisto derinimo ir vartojimo taisyklėmis. Anot jo, didžiausias efektas – gera savijauta bei energingumas pasijuto iškart po sveikatos mokyklos, ištvermė padidėjo kelis kartus, atsirado daugiau žmogiškųjų dorybių, supantis pasaulis pasidarė harmoningas ir gražus. Vadovaujantis išmoktais principais, pradėjo keistis ir visas gyvenimas. Anksčiau to negalėjo įsivaizduoti.

Didžiausia klaida – sunegalavus šalinti simptomus, bet ne priežastis

Žmones, kurie nėra patenkinti dabartiniu savo gyvenimu, serga įvairiomis ligomis ir jaučiasi jų išsekinti, Laimutis ragina šalinti nusistovėjusią nuostatą, jog sveikatos sutrikimai yra kaip nelaimė ar bausmė, o simptomus reikia skubiai šalinti vaistų pagalba. Iš tiesų, reikia atsigręžti į priežastis, kurios sukėlė negalavimus, dažnai žmonėms gyvenant ne pagal gamtos taisykles.

laimutis„Kiekvienas apie sveiką gyvenseną žino daug ir viskas yra pasiekiama, tačiau trūksta įgūdžių šią informaciją pritaikyti sau. Neabejoju, kad visiems ligoniams gydytojai pataria, kaip sveikai gyventi, bet prastos fizinės ir emocinės būklės žmogui ypač sunku atrasti jėgų keisti gyvenseną ir ištrūkti iš užburto rato, kurį sukūrė netinkami įpročiai. Tad medikams nelieka kitos išeities, kaip skirti vaistus, kad bent tam momentui ir iš dalies žmogui sugražintų gerą savijautą. Netinkamo gyvenimo būdo pasekmės, pasireiškusios ligos atėjimu, yra nustumiamos šalin“, – teigia Laimutis. Jo manymu, daugiau nei 80 % negalavimų ir susirgimų galima pašalinti be tablečių, pakeitus gyvenimo būdą. Pradėję tinkamai gyventi ir pasidomėję patikrintais sveikatinamo būdais, dauguma ligonių atrastų sveikatą, džiaugsmą ir gamtos harmoniją.

Švęsti galima sveikai

Paklaustas, kaip švenčia ir kurios šventės yra svarbiausios, sveikuolis atsako, jog kiekviena diena yra kaip šventė. “Didžiausia dovana, kai gyvendamas teisingą gyvenimą gali padėti ne tik sau, šeimai, artimiesiems, bet ir visiems, panorėjusiems gyventi sveikiau. Svarbiausia šventė – matyti žmones, einančius tiesos keliu, patiriančius harmoniją, džiaugsmą, pakantumą, meilę ir pagarbą visiems aplink”, – dalinasi patirtimi L. Tilius.

Nors pasikeitęs tradicinių progų šventimo būdas iš pradžių stebimo aplinkinius ir susilaukė kritikos, tačiau Laimutis džiaugiasi savo valia atsispirti pagundoms, egoizmui bei šalinti blogus įpročius. Aplinkiniams neperšantis savo gyvenimo būdo vyras nori, kad jie patys atrastų savo gyvenimo džiaugsmą ir tiesą.

Sveika gyvensena atveria nepatirtus pojūčius ir galimybes

Kiekvienas, kuris atranda ryžto ir imasi darbo su savimi, gali pakeisti savo įpročius ir gyvenimo būdą. Visi taps laimingesni, jei supras, kad žemėje viskas vyksta pagal tam tikras taisykles. Norint jaustis gerai reikia keisti įpročius, kurie verčia priešintis gamtai. Tai padarius, atsivers nepatirti pojūčiai ir galimybės.

Laimutis Tilius siūlo pajudėti, pasidomėti sveika gyvensena ir nenuleisti rankų, bandyti surasti savyje norą tobulėti. ,,Jei nežinote, nuo ko pradėti, kaip tai padaryti, ieškokite žmogaus ar mokytojo, kuris savo pavyzdžiu demonstruoja sveiką gyvenimo būdą ir žino kaip tai padaryti,“ – ragina prieš keturis metus sveiką gyvenseną atradęs kupiškietis. Jis tikina, kad kiekvienam, einančiam teisingu keliu, kils kliūčių, bet jas įveikus, didelis džiaugsmas ir malonumas atpirks visus vargus. Kiekvienas galės pajausti daugiau nei gali įsivaizduoti šiuo metu.

Savaitinės sveikatos mokyklos rengiamos įvairiuose Lietuvos miestuose, bendradarbiaujant su savivaldybių visuomenės sveikatos biurais.

Milda Noreikaitė / sveikuoliai.lt

Dalintis:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here