Lietuvoje pirmą kartą paminėta „Gerų žinių diena”

0

geru-ziniu-diena

Vakar, pirmą kartą Lietuvoje minint „Gerų žinių dieną”, įžymūs visuomenės veikėjai, aktyvūs piliečiai socialiniuose tinkluose ir praeiviai Vilniaus miesto centre viešai dalinosi geromis žiniomis. Pasak projekto iniciatorių, tai, kas vyko vakar, yra geriausias įrodymas, kad lietuviai nori daugiau pozityvių žinių, ir „Gerų žinių diena” ilgainiui galėtų tapti visuotine nacionaline švente.

„Šiemet buvo pirmas kartas, kai pradėjome kalbėti apie geresnių žinių poreikį visuomenėje. Dėkojame visiems partneriams, ambasadoriams, žiniasklaidos priemonėms ir kitiems, kurie palaikė. Sieksime, kad Gerų žinių diena augtų ir taptų švente, kurios metu gerų ir blogų žinių santykis – kad ir vienai dienai – pasikeičia”, – sako iniciatyvos sumanytoja, komunikacijos agentūros „Ad verum” vadovė Ieva Naujalytė.

Vienas iš projekto ambasadorių – Deividas Bendžius, išgarsėjęs pozityvių klipų kūrimu, vakar įsitikino: reikia labai nedaug, kad sukeltum žmogui šypseną. Specialiai D. Bendžiaus sukurtą „Gerų žinių dienos” klipą galima pamatyti čia:

Geromis žiniomis paskutinį pavasario penktadienį dalinosi ir žinomi žmonės: atlikėja Jurga Šeduikytė pasidalino žinia apie naktį sukurtą naują dainą ir kaip nekantrauja ja pasidalinti su klausytojais, žurnalistas Arnoldas Lukošius nuotaikingoje nuotraukoje įamžino savo rytinį gerą darbą – pagalbą vėluojančiam užsieniečiui išsikviesti taksi, humoristas – laidų vedėjas Timūras Augucevičius dalinosi geromis žiniomis iš „Press Rally 2014″, vestuvių planuotoja Laura Vagonė išprognozavo saulėtą dieną. Žmonės dalinosi įvairiausiomis geromis žiniomis: pradedant tuo, kaip juos nudžiugino kolega ar ant stulpo užklijuota pozityvi mintis, ir baigiant pjaunamos žolės kvapu, kuris primena, jog vasara jau čia.

Ieva Naujalytė įsitikinusi, kad Lietuvoje gerų žinių yra labai daug, gerokai daugiau nei patenka į viešumą ir žiniasklaidą: „Iš dalies taip yra dėl to, kad smurtas, kriminalai, skandalai istoriškai sulaukia daugiausiai mūsų visuomenės dėmesio ir žiniasklaidos priemonėms garantuoja skaitomumą. Kita vertus, šiais metais vykdytos akcijos metu sulaukėme tiek palaikymo, kad tapo akivaizdu – mūsų visuomenė po truputį keičiasi”.

„Gerų žinių dienos” iniciatyva kviečia paskutinį pavasario penktadienį skelbti GERŲ ŽINIŲ DIENA, ir tą dieną skirti geroms naujienoms, pastangoms kurti nuoširdžiai teigiamą nuotaiką. Prie projekto kviečiami prisijungti geros valios optimistai – asmenys, įmonės, organizacijos. „Gerų žinių diena” nieko nereikalauja iš jos dalyvių, išskyrus įsipareigojimą paskirti bent vieną dieną gerų žinių sklaidai – apie mažus ir didelius gerus dalykus Lietuvoje ir pasaulyje.
Projekto iniciatoriai – komunikacijos agentūra „Ad verum” ir Labdaros ir paramos fondas „Sniečkaus fondas”, siekiantis mažinti smurtą prieš vaikus.

Daugiau informacijos: geruziniudiena.lt. Visi, neabejingi „Gerų žinių dienos” idėjai, ir norintys prisijungti prie projekto kitais metais – kviečiami rašyti el. paštu: gzd@adverum.lt.

Dalintis:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here