Lietuvos dvyliktokų ateities planus atskleis apklausa

Lietuvoje prasideda konkursas dvyliktokams „Aš@Europa.2025“. Konkurso dalyviai kviečiami dalintis savo ateities vizija po daugiau nei dešimties metų: kuo jie norėtų užsiimti, kiek uždirbti ir kokioje Europoje gyventi 2025-aisiais.

as-europa-2025Konkursą sudaro keli etapai, pirmasis jų – dvyliktokų apklausa „Facebook“ tinkle. Pasibaigus apklausai, įžvalgas apie rezultatus pateiks visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius sociologas Vladas Gaidys.

„Baigiant mokyklą priimami sprendimai dėl ateities, kurie reikšmingi ne tik patiems dvyliktokams, bet ir visuomenei apskritai. Juk šiandieninis jaunimas – mūsų šalies ateitis. Todėl tikimės, jog apklausos rezultatai atskleis dvyliktokų lūkesčius ir planus apie asmeninę, taip pat Europos bei viso pasaulio ateitį“, – pasakojo V. Gaidys.

Antras konkurso etapas – kūrybinė užduotis. Jos metu dvyliktokai, pasitelkę apklausos rezultatus, turės pateikti savo klasės ir Europos ateities fotografuotą, filmuotą ar aprašytą viziją.

Visi konkurso dalyvių darbai bus talpinami Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje „Facebook“ puslapyje, čia pat vyks balsavimas. Daugiausia balsų surinkusius darbus vertins speciali komisija, kuri išrinks konkurso nugalėtoją – vieną dvyliktokų klasę. Ji laimės pagrindinį prizą – „Radistų“ pasirodymą mokyklos išleistuvių vakarėlyje 2015-ųjų vasarą. Antros ir trečios vietos laimėtojai bus pakviesti apsilankyti Europos namuose, Vilniuje.

„Bus išrinkta viena klasė, kuriai mes suorganizuosime tobulas išleistuves. Kalbės ne tik Lietuva, bet visa Europa“, – taip dalyvauti konkurse kviečia radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Daugiau informacijos: ec.europa.eu

Gražios dienos

Spaudos ir informacijos skyrius
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.