Lietuvos ir Izraelio mokslininkai kartu spręs vaikų ir suaugusiųjų autizmo problemas

25 Jun 2013, France --- Reportage on a zootherapy psychologist practising in the Ile-de-France region of France. Zootherapy session for a 10-year old boy suffering from Asperger syndrome. The session involves educational exercises and time with the animal. --- Image by © AMELIE-BENOIST / BSIP/BSIP/Corbis

© AMELIE-BENOIST /Corbis

2016 m. kovo 18 d. Vilniuje Vaikų ligoninės Vaiko raidos centras, minėdamas savo dvidešimtpenkmetį, organizuoja  tarptautinę konferenciją, skirtą autizmo sutrikimą turinčių žmonių problemoms „Kitokie vaikai: gyvenimas su jais ir dėl jų“. Į konferenciją atvyksta mokslininkų iš Izraelio ir Jungtinės Karalystės, pakviestos visos organizacijos, vienijančios tėvus, auginančius raidos sutrikimų turinčius vaikus. 

Lietuviams vaiko raidos specialistams ryšius su Tel Avivo universitetu padėjo užmegzti ir konferenciją parėmė Izraelio ambasada Lietuvoje.

„Izraelio valstybės ambasadai šis projektas yra dar vienas žingsnis vystant abiem šalims naudingą Izraelio ir Lietuvos ekspertų bendradarbiavimą, ir tokio bendradarbiavimo bus siekiama visose įmanomose srityse. Izraelis yra sukaupęs naudingų žinių ir pažangių sprendimų autizmo diagnostikai ir šį sutrikimą turinčių vaikų integracijai į visuomenę. Džiaugiamės galėdami pasidalinti turimomis žiniomis“, – teigė Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Pasak Vaiko raidos centro vadovės dr. Jovitos Petrulytės,  Tel Avivo universiteto mokslininkų patirtis ypač vertinga žinant, kad Izraelyje raidos specialistų pagalba gerai, tolygiai išplėtota visoje šalyje ir skirta visų amžiaus grupių žmonėms, turintiems autizmo spektro sutrikimų.

Vaiko raidos centre, įkurtame prieš ketvirtį amžiaus, visos paslaugos buvo teikiamos atvirai bendradarbiaujant su pacientų tėvais ir stengiantis įsiklausyti į jų lūkesčius ir poreikius. Per visą  šį laikotarpį Vaiko raidos centre daugiausia dėmesio buvo skiriama vaiko raidos sutrikimams gydyti, o šiuo metu ypač aktualios yra autizmo problemos, nes jos ypač neigiamai veikia žmonių socialinę adaptaciją visuomenėje ir gyvenimo kokybę.

„Šioje konferencijoje sujungėme suaugusiųjų ir vaikų psichiatrų jėgas, kad padedami patyrusių užsienio specialistų aiškiai pasakytumėme, kokių problemų turi šie žmonės, kaip mes galime kuo greičiau jiems suteikti pagalbą ir padėti prisitaikyti gyventi visuomenėje“, – pagrindinį specialistų siekį apibūdina dr. J. Petrulytė.

Mokslinių tyrimų duomenimis, autizmo spektro sutrikimų daugėja ir jau nustatoma  1 iš 100 gyventojų. Vaiko raidos centre autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams reikalingų paslaugų  poreikis taip pat nuolat auga ir per pastarąjį dešimtmetį padidėjo tris kartus.

Daugiau informacijos: vaikuligonine.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.