Niujorko universitete, magnetinio rezonanso tomografu (MRT), profesorius Zoran’as Josipovic’ius tyrė medituojančio Tibeto budistų vienuolio smegenis. Vienuolis lama Phakyab Rinpoche medituodamas kaupėsi į ne-dualumo, vienybės su pasauliu jausmą. Neurologas tokiu būdu jau ištyrė apie 20 skirtingos lyties Tibeto budizmą praktikuojančių vienuolių.
Mokslininkas teigia, kad mūsų kasdieninėje veikloje veikia išorinio suvokimo modelis, o kai ilsimės, atsigręžiam į save, įsijungia vidinis suvokimo modelis. Pastebėta, kad meditacijos metu du skirtingi pasaulio suvokimo modeliai susijungia į vieną, kas, kaip seniau manyta, nėra įmanoma. Dviejų suvokimo modelių susijungimo metu pasiekiama harmonijos tarp išorinio ir vidinio pasaulio, bei padidėjusio sąmoningumo būsena. Zoranas užsimena, kad lama Phakyab Rinpoche yra žinomas savo bendruomenėje ir tuo, jog meditacijos pagalba išsigydė gangreną ir diabetą.

Parengta pagal “BBC News” straipsnį “Brains of Buddhist monks scanned in meditation”, nuoroda čia.

Tiriamas magnetinio rezonanso tomografu

 

 

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!