vaikas-miegasMokslininkams pavyko įsigilinti į miego poveikio mokymusi ir atminčiai mechanizmą. Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Science“.

Tyrimo autoriai eksperimentavo su pelėmis mokydami jas naujų įgūžių. Po atliktų mokymų seansų vienai pelių grupei buvo leidžiama miegoti, o kitai – ne.

Tikrinant įgytus įgūdžius paaiškėjo, kad galimybę miegoti turinčios pelės kur kas geriau įsimena informaciją, sakoma pranešime.

Pasitelkę tam tikrą metodiką mokslininkai stebėjo, kaip mokymasis veikia dendritų, neuronų ataugų, priiminėjančių signalus iš kitų neuronų, veiklą.

Paaiškėjo, kad dendrito spygliukų, kuriais baigiasi dentrito galai (jie yra atsakingi už nervinių impulsų priėmimą), skaičius žymiai padidėja po mokymosi pelių, kurioms leidžiama miegoti, grupėje. Pasak mokslininkų, tai reiškia, kad miego metu formuojasi naujos sinapsės, taigi, kontaktų tarp neuronų daugėja, o būtent tai stiprina atmintį.

Šaltinis: balsas.lt

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!