Moksleiviams – galimybė pabūti studentų kailyje

36098

šaltinis: vdu.lt

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos moksleiviai jau penktus metus iš eilės kviečiami susipažinti su studijų programomis, paskaitomis ir kitais studentiško gyvenimo ypatumais projekte „Moksleivi, pabūk studentu“.

„Artėjant egzaminams ne vienas susimąsto, kur stoti, ką daryti pabaigus mokyklą. Tad kodėl nepasinaudojus išskirtine galimybe net savaitei tapti studentu, lankyti paskaitas, stebėti vykstantį darbą, pasisemti žinių, sutikti naujų draugų bei galbūt apsispręsti, link ko linksta širdis ir ką iš tikrųjų verta studijuoti?“, – retoriškai klausė renginį organizuojančios Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės prezidentas Justinas Petkus.

Antrakursė Aušra, šiandien VDU studijuojanti multimediją ir interneto technologijas, sako, jog dalyvavimas „Moksleivi, pabūk studentu“ padėjo apsispręsti dėl jai tinkamiausios studijų programos ir išsirinkti universitetą, kuriame ją sužavėjo studentams suteikiama laisvė susidarant studijų tvarkaraštį.

Projekto nauda džiaugiasi ir biochemijos studentas Arnas, kuris jame dalyvavo prieš pat baigdamas mokyklą. „Būdamas dvyliktokas smagiai ir turiningai praleidau laiką bei žinojau, kad nesuklysiu pasirinkdamas, kur tęsti mokslus. O prasidėjus pirmoms paskaitoms, jau žinojau, kur einu, ko galiu tikėtis ir kaip tai pasiimti. Projektas suteikė drąsos žengiant naują žingsnį gyvenime ir leido jaustis galva aukščiau už tuos, kurie tos patirties neturėjo“, – paaiškino studentas.

„Daugelis iš mūsų vienuoliktoje ar dvyliktoje klasėje ilgai sukome galvas, kokią specialybę ar universitetą pasirinkti, bijojome nežinomybės. Per savaitę moksleiviai gali pasitikrinti, ar studijos universitete jiems priimtinos, kokia specialybė arčiau širdies, bei įsitikinti, jog visa tai kardinaliai skiriasi nuo mokyklos“, – pasakojo viena iš „Moksleivi, pabūk studentu“ organizatorių Erika Gudliauskaitė.

Šiemet projektas išsiplėtė ir vyks ne dvi, o tris savaites: spalio 20–24 d., lapkričio 3–7 d. ir 17–21 d. Kiekvienas moksleivis turės savo mentorių – pagalbininką, kuris padės nepasimesti universitete bei atsakys į visus iškilusius klausimus.

Norintys dalyvauti 10–12 klasių moksleiviai kviečiami užpildyti anketą, kuri ir lems jų atranką: dalyviai bus renkami pagal jų motyvacinius laiškus, mokslo, kultūros bei sporto pasiekimus, visuomeninę veiklą.

Registracija vyksta iki spalio 3 d. Su atrinktaisiais bus susisiekta asmeniškai. Registruotis galima internete: https://docs.google.com/forms/d/1X1Kb5NytakNzn4nObZre_5FiV7DviaazAAHs_sElu_o/viewform.

Daugiau informacijos teikiama VDU Studentų atstovybės „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/VduStudentuAtstovybe ir tinklalapyje www.vdusa.lt.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.