Mokslininkai: Lietuvoje užtikrinamos ne šeimos, o individų teisės

parama-laidoms

Lietuvos teisės institutas ir nevyriausybinė organizacija „Šeimos institutas“ šiemet Tarptautinės šeimos dienos proga pradėjo viešųjų diskusijų ciklą apie šeimos politikos tikslą, kurio būtų siekiama pasitelkiant įvairias šeimos politikos priemones.

Ketvirtadienį vykusioje diskusijoje dalyvavę mokslininkai pripažino, kad Lietuvoje nėra apibrėžto šeimos politikos tikslo ir vyrauja individualistinis požiūris į šeimą – siekiama užtikrinti atskirų individų, o ne šeimos, kaip visuomenės vieneto, teises. Šios mintys buvo išsakytos tęsiant renginių ciklą, skirtą apibrėžti Lietuvos šeimos politikos tikslams. Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad šeimos politika yra ne visai arba netinkamai koordinuojama, o vieningo šeimos politikos tikslo nėra.

Pabrėžta, jog šeima turėtų būti saugoma kaip integruotas subjektas, kuriam reikalinga apsauga ir pagalba. Tačiau taip pat pritarta nuomonei, jog šeima turi savo išteklių ir gali savo vystymąsi iki tam tikro lygio gali užsitikrinti pati.

Taip pat buvo išsakyta nuomonė, jog į šeimos politiką galima žvelgti per skirtingas teorines prizmes: galima skirtingai suvokti teisingumą, žmogaus teises ir žmogaus sampratą. Iš skirtingų suvokimų atsiranda skirtingi šeimos politikos tikslo prioritetai ir požiūrių nesuderinamumai.

Diskutuojant apie institucijas, kurios ar kokios turėtų būti atsakinga už šeimos politikos inicijavimą, koordinavimą ir kontrolę, nuomonės išsiskyrė. Taip pat pripažinta, kad siekiant veiksmingos šeimos politikos, būtini tyrimai dėl teisės aktų poveikio šeimos institucijai.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.