Motinos ir vaiko namai, kuriuose gyvena nuteistosios su mažamečiais vaikais, pasiteisino

Antradienį į Panevėžio pakraštyje įsikūrusius Motinos ir vaiko namus, kuriuose gyvena nuteistosios su mažamečiais vaikais, skubėjo svečiai su dovanomis. Šiame dviaukščiame name, visiškai nepanašiame į įkalinimo įstaigą, buvo minimos pirmosios Motinos ir vaiko namų įkūrimo metinės.

„Mes visada skatiname pasitikėti žmonėmis, tuomet jie iš tiesų pasitaiso, nes sugeba įvertinti tą pasitikėjimą“, – vakar vykusioje šventėje kalbėjo Panevėžio pataisos namų laikinoji direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė.

Praėjusių metų balandį, kuomet už Norvegijos Karalystės finansinio mechanizmo lėšas buvo įkurti šie namai, juose apsigyveno dvi nuteistosios su mažais vaikais. Jos čia išbuvo tik kelis mėnesius ir išėjo į laisvę. Anot pareigūnų, abi moterys daugiau į teisėsaugininkų akiratį nepapuolė ir šiandien ramiai gyvena laisvėje. Sėkmingai susiklostė ir trečiosios moters, vėliau apsigyvenusios šiuose namuose ir jau išėjusios į laisvę, gyvenimas.

Šiuo metu šiuose namuose stebimos prižiūrėtojų gyvena trys nuteistosios. Viena moteris augina du vaikučius, kita – vieną, trečioji netrukus turėtų gimdyti. Jas iš Panevėžio pataisos namuose kalinčių nuteistųjų su mažamečiais vaikais atrinko šios įkalinimo įstaigos darbuotojai. Pataisos namuose šiuo metu laisvės atėmimo bausmes atlieka dar dvi moterys su vaikais ir penkios nėščiosios.

Anot pataisos namų laikinosios direktoriaus pavaduotojos, per pirmuosius šių namų gyvavimo metus nebuvo jokių incidentų: nė viena čia gyvenusi moteris nepažeidė nustatytos tvarkos, todėl nė vienos jų nereikėjo grąžinti atgal į pataisos namus, kur gyvenimo sąlygos yra žymiai griežtesnės.

Per tuos metus taip pat nesulaukta jokių nusiskundimų ir iš kaimynų. Pirmosiomis šios įstaigos gyvavimo dienomis šalia gyvenantys žmonės svarstė, ar šiame rajone neišaugs nusikalstamumas, ar pas nuteistąsias neatvažiuos jų draugai, ar nebus triukšmaujama, tačiau šie nuogąstavimai nepasitvirtino. Tai liudija ir vakarykštėje šventėje dalyvavusių vietos bendruomenės atstovų sveikinimas ir mažiesiems įteiktos simbolinės dovanėlės.

Šių namų gyventojoms sėkmės linkėjo ir Panevėžio savivaldybės, Kalėjimų departamento atstovai, kiti svečiai. Panevėžio pataisos namų kapelionas Rimantas Kaunietis pasidžiaugė norvegų, finansavusių šį projektą, gerumu ir pakvietė prisijungti ir mūsų šalies verslininkus.

Motinos ir vaiko namų socialiniai partnerių asociacijos „Tautos skydas“ atstovai padovanojo vaismedžio sodinuką, kuris buvo pasodintas kieme.

„Čia jau gyvenu penktą mėnesį, o pataisos namuose išbuvau beveik dvejus metus, – pasakojo trimetį berniuką auginanti nuteistoji. – Net negalima lyginti gyvenimo už grotų ir šiuose namuose. Su vaiku lankome spektaklius, gruodį buvome nuėję pasižiūrėti kalėdinės eglutės. Labai džiaugiuosi, kad manimi administracija pasitikėjo ir leido apsigyventi šiuose namuose“.

Šios nuteistosios lygtiniam paleidimui jau yra pritarusi pataisos namuose veikianti komisija, dabar moteris laukia teismo sprendimo ir tikisi greitai išeiti į laisvę.

Iliustracija: Roman Kraft

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. PETRAS PIKSRYS parašė:

    Gal ir gražu, humaniška, nusikalet …..jos juk padarė nusikaltimą, teismas skyrė įkalinimo bausmę. Tai gal įkalinimo bausmė panaikinta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.