Ne viskas yra taip, kaip atrodo

Du it paprasti žmonės  atrodantys angelai keliavo po šalį ir kartą apsistojo turtingos šeimos namuose nakvynei. Žmonės nebuvo svetingi ir paklojo jiems lovas šaltame namo rūsyje, o ne svetainėje, kaip įprasta.

Besiruošiant gultis, vyresnysis angelas pamatė sienoje skylę ir ją užtaisė. Tai pastebėjęs jaunesnysis angelas paklausė kam to reikia. Vyresnysis atsakė:

– Ne viskas yra taip, kaip atrodo.

Kitą naktį jie apsistojo labai neturtingo, bet svetingo žmogaus namuose. Vyras ir žmona pasidalino su angelais savo negausia vakariene ir pasiūlė jiems gultis į jų lovas, kur galima buvo gerai išsimiegoti. Nubudę ryte angelai išgirdo šeimininkus verkiant. Jų vienintelė karvė, kurios pienas buvo vienintelis šeimos pajamų šaltinis, gulėjo be gyvybės tvartelyje. Jaunesnysis angelas paklausė vyresnio:

– Kaip taip galėjo nutikti? Pirmasis vyras turėjo viską, o tu jam padėjai. Kita šeima turėjo labai nedaug, bet buvo pasiruošusi dalintis viskuo, o tu leidai, kad jų vienintelė karvė nugaištų. Kodėl?

– Dalykai yra ne tokie, kaip atrodo, – atsakė vyresnysis angelas. – Kai mes buvome rūstyje, aš supratau, kad sienos plyšyje paslėptas aukso lobis. Šeimininkas buvo grubus ir nenorėjo daryti gera. Aš užtaisiau plyšį, kad lobis nebūtų surastas. Kai sekančią naktį mes miegojome šeimininko lovoje, atėjo mirties angelas pasiimti jo žmonos. Aš atidaviau jam karvę.

Dažnai dalykai yra ne tokie, kokie atrodo. Bet žinok, kad visada nutinka tik tai, kas turi nutikti, niekas nenutinka šiaip sau. Galų gale, vienaip ar kitaip – viskas išeina į gera. Kadangi nežinome visko iki galo – daug kam išties suprasti, pamatyti, gali prireikti daug laiko.

Vakar – tai istorija. Rytoj – paslaptis. Dabartis – tai dovana. Gyvenimas yra stebuklas ir kiekvieno mirksnio skonis nepakartojamas!

Iliustracija: Annie Spratt / Unsplash

Share Button

You may also like...

5 komentarai

 1. sgsd parašė:

  Ateina nepažįstami žmonės į namus ir turi savo lova užleisti… Turėtų angelai džiaugtis, kad priėmė apskritai apsistoti… Moralas būtų jei visai būtų nepriėmę tie \“blogieji\“ žmonės. Jei tau daro kažka gero neturi teisės matuoti to gėrio mano nuomone.

 2. Netiesa parašė:

  sgsd – Kiekvienas žmogus yra Dievo vaikas, jis nusipelnė, kad jo broliai t.y MES jam padėtume, pagalvok, juk Tau kadanors gali būt, kad neturėsi kur eit, bet kitas žmogus padės, nes jis bus žmogiškas…

 3. pingpong parašė:

  netiesa – nesupratai sgsd minties..

 4. Ignas parašė:

  Atėjo angelas pas turtingą žmogų, pasiprašė nakvynės. Turtuolis jį meiliai priėmė, pavalgydino, pagirdė, net savo žmoną nakčiai davė. Angelas supyko ir išdaužė visus namus – mat prisigėręs visada tapdavo agresyvus, o ir žmona jam nepatiko, buvo stora ir visai neangeliško grožio. Po to nuėjo pas vargšą, irgi pasiprašė nakvynės. Vargšas su lazda gerai išvelėjo angelui šonus, vis kartodamas: ne viskas yra taip, kaip atrodo. Angelas cypdamas lėkė šalin, užkliuvo už karvės rago ir nusivertė kūdron. Kadangi buvo dar pagiringas, tai greit paskendo. Istorijos moralas toks: nerašykim kvailų pasakų stengdamiesi iliustruoti abejotinas vertybes.

 5. VALETINA parašė:

  ZMONA
  LOVA
  VYRA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.