Nesėkmė septynis kartus vertingesnė už sėkmę
0 (0)

Sėkmė sukelia sąstingį – kitą kartą panašioje situacijoje elgsitės lygiai taip pat. Ir trečią kartą taip pat, ir ketvirtą. Net ir situacijų imsite ieškoti tokių pačių. Kitas reikalas, jei suklysite…

Klaida priverčia mąstyti. Tada savo elgesį pakoreguosite, išsiugdysite naujų įgūdžių. Juk neišmetate faršo, jei jį persūdote arba padauginate pipirų. Paprasčiausiai pridedate tam tikrą kiekį faršo, kad druskos ar pipirų koncentracija sumažėtų. Todėl nesėkmę arba klaidą reikia atskiesti laimėjimais. Ir dar: viskas, kas lengvai pasiekiama, ne itin vertinama.

Koks gyvenimo įvykis jums labiausiai įstrigo į atmintį? Mažai abejonių, kad tai buvo atvejis, kai jūs išsipainiojote iš didelių nemalonumų ir dėl to, žinoma, ūgtelėjote kaip asmenybė.

Vienas žmogus kartą yra taip pasakęs: „Man pats ypatingiausias gyvenimo įvykis buvo mokslų daktaro disertacijos gynimas. Ją atmetė dvi mokslo tarybos. Trečioji entuziastingai priėmė. Kokia buvo mano nuotaika iš pradžių, geriau neklausinėkite. Bet dabar tai viena iš šauniausių mano biografijos puošmenų. Be to, tapau atsparesnis griežtai, o kartais negailestingai kritikai. Dabar ir kur kas didesnių nesėkmių aš net nesėkmėmis nelaikau.”

Todėl nebijokite suklysti – nesėkmė septynis kartus vertingesnė už sėkmę.

Pagal:Michail Litvak (2013). Kaip sužinoti ir pakeisti likimą: gabumai, temperamentas, charakteris. Kaunas: Luceo. 308 p.
Iliustracija: Garrett Sears

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.