Neįgaliųjų socialinei integracijai į visuomenę gerinti – projektų konkursas

digital composite of social media graphics with office background

Šią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasirašė įsakymą, pagal kurį iki šių metų rugsėjo 17 d. bus paskelbtas projektų konkursas socialinės reabilitacijos paslaugoms neįgaliesiems savivaldybėse teikti. Paslaugos apims neįgaliųjų dienos užimtumą, savitvarką, mokymą sveikai gyventi, saviraiškos ir kūrybiškumo lavinimą, asmeninio asistento pagalbą ir kitas veiklas.

„Siekiame, kad neįgalieji gautų jų poreikius kuo labiau atitinkančias paslaugas, todėl be savivaldybių administracijų teikiamų ribotų paslaugų, manome, kad papildomos paslaugos galėtų būti suteiktos per konkurso būdu atrinktus nevyriausybinio sektoriaus siūlomus projektus“, – sako A. Pabedinskienė.

Konkurse dalyvauti ir savo paraiškas projektams finansuoti iš valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų galės teikti asociacijos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės, bendrijos ir viešosios įstaigos.

Šiemet paraiškų tiekėjų laukia kelios naujovės. Pakeitus projektų atrankos konkurso nuostatus, atsisakyta reikalavimo dėl projekto darbuotojų darbo užmokesčio apskaičiavimo pagal biudžetininkams taikomą tvarką, tačiau išlaidos projektų vadovų ir vykdytojų atlyginimams apribotos iki 80 procentų projekto lėšų.

Be to, projekto išlaidos (kanceliarinės, telekomunikacijų, transporto, patalpų eksploatavimo) bus priskiriamos tik prie projekto vykdymo išlaidų. Iki šiol jos buvo išskirstytos į atskiras kategorijas: administravimo ir vykdymo.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.