Noras keliauti nemokamai – gali baigtis liūdnai

autostopas

Atlas Green / Unsplash

Socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ atlikto tyrimo duomenimis, kone 70 % jaunuolių ryžtasi kelionėms pakeleivingais automobiliais, o štai net 85 %, jei tik prireiktų, pernelyg nedvejotų. Panašu, kad nesaugų keliavimo būdą besirenkantiems paaugliams tykantys pavojai – nė motais.

Raktas į nelaimę – socialiniuose tinkluose

Projekto „Nebūk naivus kelyje“ savanorių komanda atliko apklausą ir išsiaiškino, kad tik 15 % žmonių keliaudami vadinamuoju „autostopu“ neieško pakeleivingų automobilių internete. Tik 30 % apklausoje dalyvavusių respondentų nėra stabdę automobilių.

Kone 85 % jaunuolių dažniausiai pasiūlymus keliauti į reikiamą vietą aptinka įvairiose tam skirtose socialinių tinklų grupėse. Čia dažniausiai siūloma kelionė už mažesnę kainą, o kartais – ir nemokam. Susivilioję patogiomis keliavimo sąlygomis, mažiau lėšų turintys studentai ir moksleiviai nieko nelaukę skuba šiuos pasiūlymus priimti.

Tačiau projekto  „Nebūk naivus kelyje“ savanoriai pasakoja, kad neretai tokie neapgalvoti sprendimai baigiasi liūdnai. Dažniausiai į keblią situaciją patekę keleiviai nė nenutuokia, kaip elgtis. Daliai pavyksta pasprukti.

autostopas

Susiduria su problemomis

Paklausti, su kokiomis problemomis susiduria vykdami viešuoju transportu, projekto apklausoje dalyvavę jaunuoliai tikino, kad autobusais pasiekiamos vietos dažnai būna toli nuo kelionės tikslo, o bilietų kainos ypač intensyviai keliaujantiesiems stipriai  paplonina pinigines. Ne ką mažiau atgraso ir prasta transporto būklė ar sunkus bagažas.

Prieš 10 mėnesių startavusio projekto „Nebūk naivus kelyje“ iniciatorius M. Jonušas siekia informuoti visuomenę apie kelionėse su nepažįstamaisiais ištinkančias bėdas bei kaip nuo jų apsisaugoti.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.