Nuosavas verslas: kodėl lietuviai šią mintį veja šalin?

verslas

Tik 8 proc. nuosavo verslo nesiima dėl per didelių ir sudėtingų mokesčių. Tačiau net 55 proc. nebando susikurti darbo vietos sau, nes neturi lėšų ar tinkamos verslo idėjos. Taip teigia specialistų paieškos portalo cvmarket.lt ekspertai, atlikę ieškančiųjų darbo ar norinčių jį pakeisti apklausą.

„Naują darbą dažnai siejame su geresnio gyvenimo, didesnio atlyginimo, profesinio augimo ar saviraiškos viltimis. Visa tai ir net daugiau gali duoti ir nuosavas verslas, – sako specialistų paieškos portalo cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – tačiau dirbti sau pasiryžta nedaugelis.
Pernai Lietuvoje įregistruota tik apie 13,5 tūkst. įvairių rūšių įmonių, įsigyta kiek daugiau nei 44 tūkst. verslo liudijimų. Kaip parodė mūsų atliktas tyrimas, imtis nuosavo verslo užuot ieškojus naujos ar geresnės darbo vietos, Lietuvos gyventojus labiausiai sulaiko startinio kapitalo trūkumas.

Dėl šios priežasties mintis apie nuosavą verslą šalin veja net 29 proc. respondentų. Eurobarometro verslumo tyrimo duomenimis tarp priežasčių, kodėl nepradeda savo verslo, ES šalių gyventojai taip pat dažniausiai nurodo lėšų stoką. “

Tačiau lietuviai galbūt taip stipriai nesiskųstų pinigų startui trūkumu, jei mąstytų kūrybiškiau. Mat 26 proc. respondentų prisipažįsta šiuo metu neturintys originalios ir perspektyvios verslo idėjos. Europos Sąjungoje minėta kliūtis – tik ketvirtoje vietoje.

„Kiek geresni reikalai su valia, sugebėjimais bei žiniomis, būtinomis verslui įsukti, – tęsia cvmarket.lt specialistė, – Dėl to nuogąstauja 14 proc., o per didelius ir per sudėtingus mokesčius stabdžiu naujam verslui laiko tik 8 proc. tyrimo dalyvių.”

Pasak naujus verslus finansuojančių fondų, verslo sėkmei itin svarbi ne tik gera idėja, bet ir patikima komanda, kuri ją įgyvendins. Todėl džiugu, kad tik 8 proc. apklaustųjų paminėjo, jog verslui kurti neturi bendraminčių. Dar 5 proc. nuo verslininkavimo atbaidė nepavykę ankstesni bandymai. Tačiau 10 proc. tyrimo dalyvių teigia normaliai veikiantį verslą vystantys ir dabar. Tiesa, nemažai smulkaus verslo savininkų dar dirba ir kaip samdomi darbuotojai.

Share Button

You may also like...

1 Response

  1. Nes bijo, kad nepasiseks. Ir taip situacija su žmonių pinigininėm nekokia, o rizikuoti viskuo ką turi, imti paskolas ir t.t.stiprybės turi ne visi. Be to apsisunkina save, nežinodami palengvinimų, galvoja, kad reikės nuomotis didžiules patalpas, kai užtenka mažų, plius yra ir trumpalaikių verslo susitikimams. Manau tiesiog viskas susideda, ir baimė, ir nežinojimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.