Nusimauk kelnes ir paaukok jas Lietuvos Raudonajam Kryžiui!

Barzdu_klubas_LRKD_Aleksynaitė

„Nusimauk kelnes. Tai geram tikslui!” – toks naujos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) akcijos šūkis, siekiantis paraginti žmones aktyviau įsitraukti į labdaringą veiklą bei paaukoti šiltų drabužių ir avalynės, kurių šiuo metu itin trūksta įvairioms pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Nors Lietuvos Raudonasis Kryžius nuolat gauna žmonių paramą rūbais ir avalyne, prasidėjus šaltajam laikotarpiui jaučiamas labdaros šiais daiktais stygius. „Taip, žmonės mums nuolat atneša drabužių ir avalynės, tačiau vyrams reikalingos paramos šiais daiktais labai trūksta – ar tai būtų vienišas senolis, ar paauglys iš didelės šeimos, ar į Lietuvą prieglobsčio ieškoti atvykęs pabėgėlis iš Ukrainos,“ –  pasakoja viena iš akcijos organizatorių Gintarė Guzevičiūtė.

Akcijos metu Lietuvos Raudonasis Kryžius ne tik skatins peržiūrėti savo drabužių spintą, surasti nebenešiojamus, tačiau švarius drabužius ir juos paaukoti, bet ir kvies drąsiausius pasekti akcijos šūkiu, nusifotografuoti ir patiems pasidalinti nuotrauka savo Facebook paskyroje. „Daryti gerus darbus yra ne tik naudinga. Daryti gerus darbus gali būti ir linksma. Juk nebenešiojamų drabužių spintose turime visi. Pasidalinkime socialiniuose tinkluose gerų darbų pavyzdžiais ir paskatinkime draugus padaryti tą patį“, – ragina Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovė.

Būrys aktyvių žmonių jau sutiko įsiamžinti akcijai skirtoje fotosesijoje. Pirmieji prie iniciatyvos prisijungė „Barzdų klubo“ vyriškiai, visuomenininkas Mark Splinter, akordeonistas Martynas Levickis bei kiti. Visi kartu jie drąsiai tarė: „Nusimauk kelnes. Tai geram tikslui!“. Visos nuotraukos pasirodys LRKD Facebook paskyroje. Už jas dėkojame fotografei Kristinai Aleksynaitei.

Nebenešiojamus, švarius drabužius galima atnešti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai adresu A. Juozapavičiaus g. 10A, Vilnius, darbo dienomis nuo 9:00 val. iki 16:00 val. Taip pat galite susisiekti ir su kituose Lietuvos miestuose esančiais LRKD skyriais.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija vykdo įvairią pagalbą socialiai remtiniems asmenims, senjorams, neįgaliesiems, ligoniams, našlaičiams ir be globos likusiems vaikams, bedarbiams ir kitiems nelaimės ištiktiems asmenims. Praėjusiais metais organizacija surinko apie 54 156 kg  dėvėtų drabužių bei batų. Labdaros suteikta daugiau nei septyniems tūkstančiams žmonių.

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.