PADĖKOKIME SAVO PRIEŠAMS

Aš myliu jus, mano priešai už tai, kad jūs, mesdami man iššūkį, padėjote atrasti savo stiprybes ir talentus, atsilaikyti prieš sunkumus ir geriau suprasti žmones“ (Rytų išmintis)

Vienos karalystės gyventojai taip stipriai tikėjo Apvaizda, kad turėjo tokį paprotį: kiekvienam nuteistam mirti leisdavo ištraukti likimo burtus. Maišelyje būdavo tik du lapeliai su užrašais „Mirtis“ ir „Gyvenimas“. Tokiu būdu kiekvienas nuteistasis mirti visuomet iki paskutinės minutės turėjo viltį likti gyvas, o teisėjai turėjo balso iš „aukščiau“ pagalbą po priimto nuosprendžio.

Atsitiko taip, kad vienas žmogus, pradėjęs savo verslą, sėkmingai jį išplėtojo ir, kaip tokiais atvejais dažnai būna, susilaukė konkurentų pavydo. Tas pavydas buvo toks stiprus, kad susibūrę priešininkai pirmiausiai šmeižto būdu suorganizavo sėkmingojo verslininko areštą, o vėliau ir nuteisimą myriop. Negana to, žinodami apie paskutinę išteisinimo galimybę, jie pasistengė net burtų maišelyje pakeisti „Gyvenimo“ lapelį į lapelį su užrašu „Mirtis“.

Tačiau žmogus turėjo ir draugų, kurie apie visą tai sužinoję, pasistengė jį įspėti apie ruošiamą klastą ir patarė prašyti teisėjų užrašų patikrinimo maišelyje. Tačiau, dideliam jų nustebimui, nuteistasis labai apsidžiaugė apie viską sužinojęs ir tik paprašė niekam nieko nesakyti, palikti viską kaip yra, sakydamas, kad tai jį ir išgelbės. Draugai jau pamanė, kad žmogui nuo neteisybės su galva ne viskas gerai pasidarė, tačiau nuteistajam pavyko juos įtikinti išlaikyti viską paslaptyje.

Sekantį rytą, prieš vykdant nuosprendį, neteisingai nuteistas myriop ištraukė burtus ir… buvo išteisintas.

Ir draugai, ir priešai, žinodami, kad burtų maišelyje buvo du vienodi užrašai „Mirtis“, niekaip negalėjo suprasti kokiu stebuklingu būdu žmogus liko gyvas.

O štai kaip viskas įvyko: kai nuteistasis ištraukė burtų lapelį, jis tą pačią akimirką įsikišo jį į burną ir prarijo. Kadangi teisėjai griežtai laikėsi papročio, jie, norėdami sužinoti su kokiu užrašu lapelį prarijo nelaimingasis, patikrino koks gi liko maišelyje. Pamačius, kad ten užrašyta „Mirtis“, buvo padaryta išvada, kad aname buvo „Gyvenimas“. Ir taip pasmerktas mirti liko gyvas.

Tokiu būdu, priešai, kurie ruošė žmogui neišvengiamą mirtį, padėjo jam likti gyvam.

Atminkite, pavyduoliai ir priešai neatsiranda dėl to, kad jums nesiseka ar jūs gyvenate vargingai. Jeigu jums yra ko pavydėti, vadinasi jūs esate toks, kuriam yra ko pavydėti. Kiekvienas talentingas žmogus visuomet turės aplink save tų, kurie jam pavydės vien tik dėl to, kad ne jiems atiteko visi tie talentai.

Parengė Aurima Dilienė | aurimadiliene.com
Iliustracija:  Cyril Saulnier

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.