Padidinus psichologų komandą Marijampolės pataisos namuose nebeliko savižudybių

0

Per kelerius praėjusius metus Marijampolės pataisos namuose nusižudė aštuoni asmenys, tačiau praėjusiais metais padidinus įstaigoje dirbančių psichologų skaičių iki penkių, situacija iš esmės pasikeitė ir per tą laiko savižudybių nebeliko.

Pasak Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Roberto Šarknicko, nors šioje srityje Lietuva dar turi daug nuveikti, tačiau Marijampolės pavyzdys nustebino gerąja prasme – tai rodo, jog priemonių kovoje prieš savižudybes galime rasti, tik tam reikia skirti pakankamai dėmesio. Žinoma, dar per anksti daryti išvadas, tačiau situaciją toliau taip valdant galima bus konstatuoti, jog sistema pradeda veikti. Būtina toliau telkti jėgas saugant ir padedant jautriems žmonėms, turintiems polinkį į kitą gyvenimo prasmę.

Praėjusią savaitę Seimo narių grupė iš komisijos pirmininko ir Marijampolės krašte išrinktų Seimo narių Kęstučio Mažeikos ir Dainiaus Gaižausko lankėsi Marijampolė veikiančiose apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje ir pataiso namuose. Be aštuonių gyvybių, prarastų pataisos namuose, dar trys buvo prarastos komisariato areštinėje.

Teisėsaugos įstaigų vadovai pastebėjo, kad dažnai problemos kyla, kai iš kitų įstaigų atvežami kalėti, suimti asmenys yra perduodami be jokios informacijos apie jų psichinę būklę, todėl nustatyti tokio asmens suicidinį elgesį per trumpą laiką yra praktiškai neįmanoma. Tam būtina tobulinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo sistemą.

Kita aktuali problema – tai ir pačių įstaigų darbuotojų patiriamas stresas darbe, nes dėl darbuotojų trūkumo ir sudėtingų darbo sąlygų situacija nėra lengva. Aptarta galimybė visose kalinimo įstaigose skirti ir atskirą psichologą darbuotojams, kurie darbo kasdienybėje susiduria su rimtais psichologiniais iššūkiais, nes vien pataisos namuose yra daugiau nei tūkstantis kalinių, ypatingas dėmesys reikalingas kiekvieną dieną ir naktį.

Rugsėjo 10 dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.

Dalintis:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here